Znaleziono kolejny barszcz Sosnowskiego (zdjęcia)

barszcz sosnowskiego suwałki

Kolejne ognisko występowania niebezpiecznego barszczu Sosnowskiego stwierdzono dziś na terenie Suwałk. Tym razem roślinę zauważono na działce przy drodze łączącej ulicę Czarnoziem z ulicą Wyszyńskiego.

Trzy tygodnie temu informowaliśmy o wystąpieniu barszczu Sosnowskiego w rejonie ogródków działkowych ROD „Malinka”. Teraz wystąpienie rośliny odnotowano również na prywatnej działce w pobliżu ROD "Jaćwing" przy drodze łączącej ulicę Czarnoziem z ulicą Wyszyńskiego.

Sprawą zajęła się już straż miejska i urzędnicy z Wydziału Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego, którzy byli dziś na miejscu wystąpienia barszczu Sosnowskiego.

Przypominamy, że barszcz Sosnowskiego wytwarza parzącą substancję, która może powodować zapalenie skóry oraz błon śluzowych, powstawanie pęcherzy i trudno gojących się ran. Kontakt z rośliną grozi poparzeniem i silną reakcją alergiczną. Notowane są nawet przypadki zgonów spowodowanych kontaktem z barszczem.

Jeśli jednak już dotkniemy barszczu, należy jak najszybciej przemyć skórę wodą, co najmniej przez dwie doby unikać promieni słonecznych i skontaktować się z lekarzem.

O barszczu rosnącym na terenie miasta należy niezwłocznie powiadomić straż miejską. 

koncert dzem suwalki blues 2017 1

koncert dzem suwalki blues 2017 1

koncert dzem suwalki blues 2017 1

koncert dzem suwalki blues 2017 1

koncert dzem suwalki blues 2017 1

Wiadomości


wszystko-dla-milosnikow-fantastyki-beda-filmy-planszowki-i-turnieje

Wszystko dla miłośników fantastyki. Będą filmy, planszówki...

Już w najbliższą sobotę w Suwalskim Ośrodku Kultury odbędzie się wydarzenie pod nazwą "Dzień Fantastyczny". W programie między innymi: filmy, dyskusje oraz turnieje.

Sport


mistrzostwo-polski-mlodzikow-nalezy-do-ukz-grot-suwalki

Mistrzostwo Polski Młodzików należy do suwalskich...

W miniony weekend w Mikołajkach odbyły się Mistrzostwa Polski Młodzików w klasie CADET. W kategorii do lat 14 suwalscy żeglarze okazali się najlepsi.

Biznes


wywlaszczeni-nadal-nie-otrzymali-pieniedzy-kiedy-i-jakie-odszkodowania-otrzymaja

Wywłaszczeni nadal nie otrzymali pieniędzy. Kiedy i jakie...

Mimo iż od rozpoczęcia budowy obwodnicy Suwałk minęło już ponad pół roku byli właściciele działek, na których prowadzona jest inwestycja, nadal nie otrzymali za nie pieniędzy. Kiedy osoby, którym wywłaszczono działki otrzymają odszkodowania...

R E K L A M A

reklamareja


REKLAMA

Oferty sylwestrowe znajdziesz na www.sylwester.suwalki.pl

Na sygnale


policyjna-akcja-tunel-skontrolowano-118-pojazdow-zdjecia

Policyjna akcja "Tunel". Skontrolowano 118...

Skontrolowanych 118 samochodów, zatrzymany kierowca pod wpływem alkoholu, to tylko część z rezultatów działań pod nazwą „TUNEL”. Była to kolejna już wspólna akcja suwalskiej Policji oraz funkcjonariuszy Służby Celno- Skarbowej i Straży Granicznej.

 Suwałki: O tym się mówi: