Znaleziono kolejny barszcz Sosnowskiego (zdjęcia)

barszcz sosnowskiego suwałki

Kolejne ognisko występowania niebezpiecznego barszczu Sosnowskiego stwierdzono dziś na terenie Suwałk. Tym razem roślinę zauważono na działce przy drodze łączącej ulicę Czarnoziem z ulicą Wyszyńskiego.

Trzy tygodnie temu informowaliśmy o wystąpieniu barszczu Sosnowskiego w rejonie ogródków działkowych ROD „Malinka”. Teraz wystąpienie rośliny odnotowano również na prywatnej działce w pobliżu ROD "Jaćwing" przy drodze łączącej ulicę Czarnoziem z ulicą Wyszyńskiego.

Sprawą zajęła się już straż miejska i urzędnicy z Wydziału Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego, którzy byli dziś na miejscu wystąpienia barszczu Sosnowskiego.

Przypominamy, że barszcz Sosnowskiego wytwarza parzącą substancję, która może powodować zapalenie skóry oraz błon śluzowych, powstawanie pęcherzy i trudno gojących się ran. Kontakt z rośliną grozi poparzeniem i silną reakcją alergiczną. Notowane są nawet przypadki zgonów spowodowanych kontaktem z barszczem.

Jeśli jednak już dotkniemy barszczu, należy jak najszybciej przemyć skórę wodą, co najmniej przez dwie doby unikać promieni słonecznych i skontaktować się z lekarzem.

O barszczu rosnącym na terenie miasta należy niezwłocznie powiadomić straż miejską. 

koncert dzem suwalki blues 2017 1

koncert dzem suwalki blues 2017 1

koncert dzem suwalki blues 2017 1

koncert dzem suwalki blues 2017 1

koncert dzem suwalki blues 2017 1

Wiadomości


cztery-osoby-w-szpitalu-sprawca-wypadku-mial-2-3-promila

Cztery osoby w szpitalu. Sprawca wypadku miał 2,3...

Nieustąpienie pierwszeństwa było przyczyną wypadku, do którego doszło wczoraj w miejscowości Rudniki w gminie Raczki. Jak się okazało sprawca zdarzenia miał w organizmie 2,3 promila alkoholu. W wyniku wypadku do szpitala trafiły cztery osoby.

Sport


rowerem-wokol-jeziora-hancza

Rowerem wokół jeziora Hańcza. SPK zaprasza na...

Na wycieczkę rowerową wokół jeziora Hańcza zaprasza Suwalski Park Krajobrazowy oraz Stowarzyszenie Miłośników SPK "Kraina Hańczy". 22-kilometrowa przejażdżka odbędzie się już w najbliższą sobotę.

Biznes


pwik-szuka-nowego-prezesa

PWiK szuka nowego prezesa

Konkurs na stanowisko prezesa zarządu spółki ogłosiła rada nadzorcza Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Suwałkach. Kandydaci mogą zgłaszać swoje oferty do 8 września.

R E K L A M A

reklamareja


REKLAMA

Oferty sylwestrowe znajdziesz na www.sylwester.suwalki.pl

Na sygnale


suwalki-nie-zyje-zmarl-mezczyzna-wyskoczyl-z-okna-samobojstwo-daszynskiego

Nie żyje mężczyzna, który wyskoczył z okna

Nie żyje młody mężczyzna, który wyskoczył z okna na czwartym piętrze bloku przy ulicy Daszyńskiego. 22-latek przeżył upadek, lecz po przewiezieniu do szpitala w wyniku ciężkich obrażeń zmarł.

 Suwałki: O tym się mówi: