Duże zainteresowanie suwalską PWSZ. Uczelnia ma dwa razy więcej kandydatów niż przed rokiem

Już ponad 400 osób wyraziło chęć studiowania w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Suwałkach. To dwa razy więcej niż w ubiegłym roku. Największym zainteresowaniem cieszy się bezpieczeństwo wewnętrzne i pielęgniarstwo.

- Do tej pory największym zainteresowaniem wśród kandydatów cieszą się bezpieczeństwo wewnętrzne oraz pielęgniarstwo. Na obu kierunkach liczba zarejestrowanych kandydatów jest już większa niż limit przyjęć - poinformował Dawid Harasim, rzecznik prasowy PWSZ w Suwałkach.

Na Wydziale Politechnicznym kandydaci najczęściej wybierają zarządzanie i inżynierię produkcji, a na Wydziale Humanistyczno-Ekonomicznym - pedagogikę. Łącznie na studia stacjonarne I stopnia zarejestrowało się już ponad 250 osób. Do tego trzeba doliczyć jeszcze studia magisterskie, niestacjonarne oraz stacjonarne dla osób powyżej 30 roku życia.

Dla porównania w ubiegłym roku, w podobnym okresie rekrutacji, liczby te były o ponad połowę niższe. O dużym zainteresowaniu Państwową Wyższą Szkołą Zawodową w Suwałkach świadczy nie tylko zapowiadana reforma szkolnictwa wyższego, a co za tym idzie tzw. „limitowanie miejsc”, ale przede wszystkim wysoka jakość kształcenia oraz bardzo dobre warunki do studiowania - dodał Dawid Harasim.

Kandydaci, którzy chcieliby rozpocząć studia w suwalskiej PWSZ, na rejestrację mają czas do 21 lipca. Kilka dni później zostanie ogłoszona lista osób zakwalifikowanych do przyjęcia na studia, a 7 sierpnia - lista osób przyjętych. Tego dnia rozpocznie się również II - uzupełniająca tura rekrutacji, która potrwa do 22 września. 

Wiadomości


cztery-osoby-w-szpitalu-sprawca-wypadku-mial-2-3-promila

Cztery osoby w szpitalu. Sprawca wypadku miał 2,3...

Nieustąpienie pierwszeństwa było przyczyną wypadku, do którego doszło wczoraj w miejscowości Rudniki w gminie Raczki. Jak się okazało sprawca zdarzenia miał w organizmie 2,3 promila alkoholu. W wyniku wypadku do szpitala trafiły cztery osoby.

Sport


rowerem-wokol-jeziora-hancza

Rowerem wokół jeziora Hańcza. SPK zaprasza na...

Na wycieczkę rowerową wokół jeziora Hańcza zaprasza Suwalski Park Krajobrazowy oraz Stowarzyszenie Miłośników SPK "Kraina Hańczy". 22-kilometrowa przejażdżka odbędzie się już w najbliższą sobotę.

Biznes


pwik-szuka-nowego-prezesa

PWiK szuka nowego prezesa

Konkurs na stanowisko prezesa zarządu spółki ogłosiła rada nadzorcza Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Suwałkach. Kandydaci mogą zgłaszać swoje oferty do 8 września.

R E K L A M A

reklamareja


REKLAMA

Oferty sylwestrowe znajdziesz na www.sylwester.suwalki.pl

Na sygnale


suwalki-nie-zyje-zmarl-mezczyzna-wyskoczyl-z-okna-samobojstwo-daszynskiego

Nie żyje mężczyzna, który wyskoczył z okna

Nie żyje młody mężczyzna, który wyskoczył z okna na czwartym piętrze bloku przy ulicy Daszyńskiego. 22-latek przeżył upadek, lecz po przewiezieniu do szpitala w wyniku ciężkich obrażeń zmarł.

 Suwałki: O tym się mówi: