Duże zainteresowanie suwalską PWSZ. Uczelnia ma dwa razy więcej kandydatów niż przed rokiem

Już ponad 400 osób wyraziło chęć studiowania w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Suwałkach. To dwa razy więcej niż w ubiegłym roku. Największym zainteresowaniem cieszy się bezpieczeństwo wewnętrzne i pielęgniarstwo.

- Do tej pory największym zainteresowaniem wśród kandydatów cieszą się bezpieczeństwo wewnętrzne oraz pielęgniarstwo. Na obu kierunkach liczba zarejestrowanych kandydatów jest już większa niż limit przyjęć - poinformował Dawid Harasim, rzecznik prasowy PWSZ w Suwałkach.

Na Wydziale Politechnicznym kandydaci najczęściej wybierają zarządzanie i inżynierię produkcji, a na Wydziale Humanistyczno-Ekonomicznym - pedagogikę. Łącznie na studia stacjonarne I stopnia zarejestrowało się już ponad 250 osób. Do tego trzeba doliczyć jeszcze studia magisterskie, niestacjonarne oraz stacjonarne dla osób powyżej 30 roku życia.

Dla porównania w ubiegłym roku, w podobnym okresie rekrutacji, liczby te były o ponad połowę niższe. O dużym zainteresowaniu Państwową Wyższą Szkołą Zawodową w Suwałkach świadczy nie tylko zapowiadana reforma szkolnictwa wyższego, a co za tym idzie tzw. „limitowanie miejsc”, ale przede wszystkim wysoka jakość kształcenia oraz bardzo dobre warunki do studiowania - dodał Dawid Harasim.

Kandydaci, którzy chcieliby rozpocząć studia w suwalskiej PWSZ, na rejestrację mają czas do 21 lipca. Kilka dni później zostanie ogłoszona lista osób zakwalifikowanych do przyjęcia na studia, a 7 sierpnia - lista osób przyjętych. Tego dnia rozpocznie się również II - uzupełniająca tura rekrutacji, która potrwa do 22 września. 

Wiadomości


kilka-godzin-blakal-sie-po-lesie-pomogla-policja

Kilka godzin błąkał się po lesie. Pomogła policja

67-letni mieszkaniec Górnego Śląska stracił orientacje w lesie. Skrajnie wyczerpany zadzwonił po pomoc. Po godzinnych poszukiwaniach prowadzonych przez policjantów i strażników leśnych grzybiarz został odnaleziony około 5 kilometrów od miejsca, w którym zostawił...

Sport


mistrzostwo-polski-mlodzikow-nalezy-do-ukz-grot-suwalki

Mistrzostwo Polski Młodzików należy do suwalskich...

W miniony weekend w Mikołajkach odbyły się Mistrzostwa Polski Młodzików w klasie CADET. W kategorii do lat 14 suwalscy żeglarze okazali się najlepsi.

Biznes


wywlaszczeni-nadal-nie-otrzymali-pieniedzy-kiedy-i-jakie-odszkodowania-otrzymaja

Wywłaszczeni nadal nie otrzymali pieniędzy. Kiedy i jakie...

Mimo iż od rozpoczęcia budowy obwodnicy Suwałk minęło już ponad pół roku byli właściciele działek, na których prowadzona jest inwestycja, nadal nie otrzymali za nie pieniędzy. Kiedy osoby, którym wywłaszczono działki otrzymają odszkodowania...

R E K L A M A

reklamareja


REKLAMA

Oferty sylwestrowe znajdziesz na www.sylwester.suwalki.pl

Na sygnale


kontrabanda-w-samochodzie-i-mieszkaniu-42-letniego-suwalczanina

Kontrabanda w samochodzie i mieszkaniu 42-letniego...

42-latka, który w samochodzie oraz w miejscu zamieszkania miał papierosy bez polskich znaków skarbowych akcyzy, zatrzymali suwalscy policjanci. Wprowadzenie nielegalnych papierosów na rynek naraziłoby państwo na stratę ponad 17 tysięcy złotych z tytułu niezapłaconych podatków.

 Suwałki: O tym się mówi: