Duże zainteresowanie suwalską PWSZ. Uczelnia ma dwa razy więcej kandydatów niż przed rokiem

Już ponad 400 osób wyraziło chęć studiowania w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Suwałkach. To dwa razy więcej niż w ubiegłym roku. Największym zainteresowaniem cieszy się bezpieczeństwo wewnętrzne i pielęgniarstwo.

- Do tej pory największym zainteresowaniem wśród kandydatów cieszą się bezpieczeństwo wewnętrzne oraz pielęgniarstwo. Na obu kierunkach liczba zarejestrowanych kandydatów jest już większa niż limit przyjęć - poinformował Dawid Harasim, rzecznik prasowy PWSZ w Suwałkach.

Na Wydziale Politechnicznym kandydaci najczęściej wybierają zarządzanie i inżynierię produkcji, a na Wydziale Humanistyczno-Ekonomicznym - pedagogikę. Łącznie na studia stacjonarne I stopnia zarejestrowało się już ponad 250 osób. Do tego trzeba doliczyć jeszcze studia magisterskie, niestacjonarne oraz stacjonarne dla osób powyżej 30 roku życia.

Dla porównania w ubiegłym roku, w podobnym okresie rekrutacji, liczby te były o ponad połowę niższe. O dużym zainteresowaniu Państwową Wyższą Szkołą Zawodową w Suwałkach świadczy nie tylko zapowiadana reforma szkolnictwa wyższego, a co za tym idzie tzw. „limitowanie miejsc”, ale przede wszystkim wysoka jakość kształcenia oraz bardzo dobre warunki do studiowania - dodał Dawid Harasim.

Kandydaci, którzy chcieliby rozpocząć studia w suwalskiej PWSZ, na rejestrację mają czas do 21 lipca. Kilka dni później zostanie ogłoszona lista osób zakwalifikowanych do przyjęcia na studia, a 7 sierpnia - lista osób przyjętych. Tego dnia rozpocznie się również II - uzupełniająca tura rekrutacji, która potrwa do 22 września. 

Wiadomości


suwalki-renkiewicz-zielinski-konflikt-nadal-trwa-wladzom-miasta-uniemozliwiono-zabrania-glosu

Konflikt nadal trwa. Władzom miasta uniemożliwiono zabranie...

Mimo iż władze naszego miasta były na obchodach Święta Wojska Polskiego uniemożliwiono im zabranie głosu. Mowa o prezydencie Suwałk Czesławie Renkiewiczu oraz przewodniczącym rady miejskiej Zdzisławie Przełomcu. Samorządowcy postanowili więc przekazać podziękowania i...

Sport


suwalscy-zeglarze-mistrzami-swiata

Suwalscy żeglarze Mistrzami Świata!

Ogromnym sukcesem może pochwalić się Uczniowski Klub Żeglarski GROT Suwałki. Załoga w składzie Eryk i Kinga Martynko wygrała żeglarskie Mistrzostwa Świata w klasie CADET.

Biznes


suwalki-300-tysiecy-zlotych-zamiast-intermarche

300 tysięcy złotych zamiast Intermarche

300 tysięcy złotych wpłynęło na konto suwalskiego ratusza. To kara, jaką musiała zapłacić poznańska firma Krokus za niewybudowanie w wyznaczonym terminie sklepu sieci Intermarche przy ulicy Świerkowej.

R E K L A M A

reklamareja


REKLAMA

Oferty sylwestrowe znajdziesz na www.sylwester.suwalki.pl

Na sygnale


raczki-ubrania-i-namiot-na-liniach-energetycznych

Ubrania i namiot na liniach energetycznych

Do nietypowej interwencji byli wezwani strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Raczkach oraz elektrycy z Pogotowia Energetycznego. Na linii energetycznej znalazły się ubrania i materiał z namiotu handlowego.

 Suwałki: O tym się mówi: