Już ponad 400 osób wyraziło chęć studiowania w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Suwałkach. To dwa razy więcej niż w ubiegłym roku. Największym zainteresowaniem cieszy się bezpieczeństwo wewnętrzne i pielęgniarstwo.

- Do tej pory największym zainteresowaniem wśród kandydatów cieszą się bezpieczeństwo wewnętrzne oraz pielęgniarstwo. Na obu kierunkach liczba zarejestrowanych kandydatów jest już większa niż limit przyjęć - poinformował Dawid Harasim, rzecznik prasowy PWSZ w Suwałkach.

Na Wydziale Politechnicznym kandydaci najczęściej wybierają zarządzanie i inżynierię produkcji, a na Wydziale Humanistyczno-Ekonomicznym - pedagogikę. Łącznie na studia stacjonarne I stopnia zarejestrowało się już ponad 250 osób. Do tego trzeba doliczyć jeszcze studia magisterskie, niestacjonarne oraz stacjonarne dla osób powyżej 30 roku życia.

Dla porównania w ubiegłym roku, w podobnym okresie rekrutacji, liczby te były o ponad połowę niższe. O dużym zainteresowaniu Państwową Wyższą Szkołą Zawodową w Suwałkach świadczy nie tylko zapowiadana reforma szkolnictwa wyższego, a co za tym idzie tzw. „limitowanie miejsc”, ale przede wszystkim wysoka jakość kształcenia oraz bardzo dobre warunki do studiowania - dodał Dawid Harasim.

Kandydaci, którzy chcieliby rozpocząć studia w suwalskiej PWSZ, na rejestrację mają czas do 21 lipca. Kilka dni później zostanie ogłoszona lista osób zakwalifikowanych do przyjęcia na studia, a 7 sierpnia - lista osób przyjętych. Tego dnia rozpocznie się również II - uzupełniająca tura rekrutacji, która potrwa do 22 września.