Cyfrowa rozrywka dotarła do Suwałk

nowy wymiar suwałki

Cyfrowa rozrywka robi kolejny krok w przód, podejmując próbę zatarcia granicy pomiędzy rzeczywistością a tym, co widzimy na ekranie. Na całym świecie coraz powszechniejszy staje się VR (Virtual Reality - wirtualna rzeczywistość), który wykorzystuje specjalne gogle oraz kontrolery do urzeczywistnienia gier, aplikacji i filmów. 

Wynalazek ten dopiero raczkuje i póki co, dla większości osób jest abstrakcją. W niektórych miastach, w tym i w Polsce, powstają już jednak studia, w których na własnej skórze możemy doświadczyć przeniesienia do „innego świata”. Jednym z miast, które oferują dostęp do okularów VR, są właśnie Suwałki, w których w drugiej połowie czerwca 2017 roku otwarto studio wirtualnej rzeczywistości „Nowy Wymiar”.

Od wejścia instruktorzy tłumaczą wszystko od podstaw, w taki sposób, aby nie mieć żadnych problemów w zrozumieniu działania sprzętu. To, co dzieje się po załączeniu aplikacji, odbiera mowę. Znajdując się w jednym pomieszczeniu, mamy mnóstwo możliwości - łucznictwo, strzelanki, boks, horrory, fantasy, gry wyścigowe, gry science-fiction... wymieniać można bez końca. W studiu mamy również dostęp do rzeczy spokojniejszych jak na przykład wierne odwzorowanie dna oceanu, zapierający dech w piersiach widok z Google Earth lub wędrówkę na Mount Everest.

Patrząc na całe przedsięwzięcie, nasuwa się myśl, że w ten sposób czas wolny spędzają tylko młodsi. Tak naprawdę, bawić mogą się tutaj wszyscy, niezależnie od wieku. Młodzież weźmie do ręki miecz albo karabin, podczas gdy ci preferujący spokojną rozrywkę mogą wybrać się w podróż po świecie. Chociaż „Nowy Wymiar” nie oferuje rywalizacji w grach VR, zabawy z magicznymi okularami grupą można porównać do wypadu na kręgle bądź bilard - w czasie, gdy jeden smakuje poruszania się w innym świecie, reszta śmieje się z jego nieporadnych ruchów i wymienia się z nim okularami.

Na chwilę obecną, nie da się znaleźć na Suwalszczyźnie studia takiego jak „Nowy Wymiar”, może być ciężko zlokalizować go nawet na terenie całego województwa. Wynalazek, pomimo swojej młodości, ma już miliony fanów na całym świecie, a mały lokal w Suwałkach przy ulicy Sejneńskiej 1 daje nam sposobność skosztowania przeniesienia do wirtualnej rzeczywistości tu i teraz. 

 

Wiadomości


kilka-godzin-blakal-sie-po-lesie-pomogla-policja

Kilka godzin błąkał się po lesie. Pomogła policja

67-letni mieszkaniec Górnego Śląska stracił orientacje w lesie. Skrajnie wyczerpany zadzwonił po pomoc. Po godzinnych poszukiwaniach prowadzonych przez policjantów i strażników leśnych grzybiarz został odnaleziony około 5 kilometrów od miejsca, w którym zostawił...

Sport


mistrzostwo-polski-mlodzikow-nalezy-do-ukz-grot-suwalki

Mistrzostwo Polski Młodzików należy do suwalskich...

W miniony weekend w Mikołajkach odbyły się Mistrzostwa Polski Młodzików w klasie CADET. W kategorii do lat 14 suwalscy żeglarze okazali się najlepsi.

Biznes


wywlaszczeni-nadal-nie-otrzymali-pieniedzy-kiedy-i-jakie-odszkodowania-otrzymaja

Wywłaszczeni nadal nie otrzymali pieniędzy. Kiedy i jakie...

Mimo iż od rozpoczęcia budowy obwodnicy Suwałk minęło już ponad pół roku byli właściciele działek, na których prowadzona jest inwestycja, nadal nie otrzymali za nie pieniędzy. Kiedy osoby, którym wywłaszczono działki otrzymają odszkodowania...

R E K L A M A

reklamareja


REKLAMA

Oferty sylwestrowe znajdziesz na www.sylwester.suwalki.pl

Na sygnale


kontrabanda-w-samochodzie-i-mieszkaniu-42-letniego-suwalczanina

Kontrabanda w samochodzie i mieszkaniu 42-letniego...

42-latka, który w samochodzie oraz w miejscu zamieszkania miał papierosy bez polskich znaków skarbowych akcyzy, zatrzymali suwalscy policjanci. Wprowadzenie nielegalnych papierosów na rynek naraziłoby państwo na stratę ponad 17 tysięcy złotych z tytułu niezapłaconych podatków.

 Suwałki: O tym się mówi: