Cyfrowa rozrywka dotarła do Suwałk

nowy wymiar suwałki

Cyfrowa rozrywka robi kolejny krok w przód, podejmując próbę zatarcia granicy pomiędzy rzeczywistością a tym, co widzimy na ekranie. Na całym świecie coraz powszechniejszy staje się VR (Virtual Reality - wirtualna rzeczywistość), który wykorzystuje specjalne gogle oraz kontrolery do urzeczywistnienia gier, aplikacji i filmów. 

Wynalazek ten dopiero raczkuje i póki co, dla większości osób jest abstrakcją. W niektórych miastach, w tym i w Polsce, powstają już jednak studia, w których na własnej skórze możemy doświadczyć przeniesienia do „innego świata”. Jednym z miast, które oferują dostęp do okularów VR, są właśnie Suwałki, w których w drugiej połowie czerwca 2017 roku otwarto studio wirtualnej rzeczywistości „Nowy Wymiar”.

Od wejścia instruktorzy tłumaczą wszystko od podstaw, w taki sposób, aby nie mieć żadnych problemów w zrozumieniu działania sprzętu. To, co dzieje się po załączeniu aplikacji, odbiera mowę. Znajdując się w jednym pomieszczeniu, mamy mnóstwo możliwości - łucznictwo, strzelanki, boks, horrory, fantasy, gry wyścigowe, gry science-fiction... wymieniać można bez końca. W studiu mamy również dostęp do rzeczy spokojniejszych jak na przykład wierne odwzorowanie dna oceanu, zapierający dech w piersiach widok z Google Earth lub wędrówkę na Mount Everest.

Patrząc na całe przedsięwzięcie, nasuwa się myśl, że w ten sposób czas wolny spędzają tylko młodsi. Tak naprawdę, bawić mogą się tutaj wszyscy, niezależnie od wieku. Młodzież weźmie do ręki miecz albo karabin, podczas gdy ci preferujący spokojną rozrywkę mogą wybrać się w podróż po świecie. Chociaż „Nowy Wymiar” nie oferuje rywalizacji w grach VR, zabawy z magicznymi okularami grupą można porównać do wypadu na kręgle bądź bilard - w czasie, gdy jeden smakuje poruszania się w innym świecie, reszta śmieje się z jego nieporadnych ruchów i wymienia się z nim okularami.

Na chwilę obecną, nie da się znaleźć na Suwalszczyźnie studia takiego jak „Nowy Wymiar”, może być ciężko zlokalizować go nawet na terenie całego województwa. Wynalazek, pomimo swojej młodości, ma już miliony fanów na całym świecie, a mały lokal w Suwałkach przy ulicy Sejneńskiej 1 daje nam sposobność skosztowania przeniesienia do wirtualnej rzeczywistości tu i teraz. 

 

Wiadomości


suwalki-renkiewicz-zielinski-konflikt-nadal-trwa-wladzom-miasta-uniemozliwiono-zabrania-glosu

Konflikt nadal trwa. Władzom miasta uniemożliwiono zabranie...

Mimo iż władze naszego miasta były na obchodach Święta Wojska Polskiego uniemożliwiono im zabranie głosu. Mowa o prezydencie Suwałk Czesławie Renkiewiczu oraz przewodniczącym rady miejskiej Zdzisławie Przełomcu. Samorządowcy postanowili więc przekazać podziękowania i...

Sport


suwalscy-zeglarze-mistrzami-swiata

Suwalscy żeglarze Mistrzami Świata!

Ogromnym sukcesem może pochwalić się Uczniowski Klub Żeglarski GROT Suwałki. Załoga w składzie Eryk i Kinga Martynko wygrała żeglarskie Mistrzostwa Świata w klasie CADET.

Biznes


suwalki-300-tysiecy-zlotych-zamiast-intermarche

300 tysięcy złotych zamiast Intermarche

300 tysięcy złotych wpłynęło na konto suwalskiego ratusza. To kara, jaką musiała zapłacić poznańska firma Krokus za niewybudowanie w wyznaczonym terminie sklepu sieci Intermarche przy ulicy Świerkowej.

R E K L A M A

reklamareja


REKLAMA

Oferty sylwestrowe znajdziesz na www.sylwester.suwalki.pl

Na sygnale


raczki-ubrania-i-namiot-na-liniach-energetycznych

Ubrania i namiot na liniach energetycznych

Do nietypowej interwencji byli wezwani strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Raczkach oraz elektrycy z Pogotowia Energetycznego. Na linii energetycznej znalazły się ubrania i materiał z namiotu handlowego.

 Suwałki: O tym się mówi: