Cyfrowa rozrywka robi kolejny krok w przód, podejmując próbę zatarcia granicy pomiędzy rzeczywistością a tym, co widzimy na ekranie. Na całym świecie coraz powszechniejszy staje się VR (Virtual Reality - wirtualna rzeczywistość), który wykorzystuje specjalne gogle oraz kontrolery do urzeczywistnienia gier, aplikacji i filmów. 

Wynalazek ten dopiero raczkuje i póki co, dla większości osób jest abstrakcją. W niektórych miastach, w tym i w Polsce, powstają już jednak studia, w których na własnej skórze możemy doświadczyć przeniesienia do „innego świata”. Jednym z miast, które oferują dostęp do okularów VR, są właśnie Suwałki, w których w drugiej połowie czerwca 2017 roku otwarto studio wirtualnej rzeczywistości „Nowy Wymiar”.

Od wejścia instruktorzy tłumaczą wszystko od podstaw, w taki sposób, aby nie mieć żadnych problemów w zrozumieniu działania sprzętu. To, co dzieje się po załączeniu aplikacji, odbiera mowę. Znajdując się w jednym pomieszczeniu, mamy mnóstwo możliwości - łucznictwo, strzelanki, boks, horrory, fantasy, gry wyścigowe, gry science-fiction... wymieniać można bez końca. W studiu mamy również dostęp do rzeczy spokojniejszych jak na przykład wierne odwzorowanie dna oceanu, zapierający dech w piersiach widok z Google Earth lub wędrówkę na Mount Everest.

Patrząc na całe przedsięwzięcie, nasuwa się myśl, że w ten sposób czas wolny spędzają tylko młodsi. Tak naprawdę, bawić mogą się tutaj wszyscy, niezależnie od wieku. Młodzież weźmie do ręki miecz albo karabin, podczas gdy ci preferujący spokojną rozrywkę mogą wybrać się w podróż po świecie. Chociaż „Nowy Wymiar” nie oferuje rywalizacji w grach VR, zabawy z magicznymi okularami grupą można porównać do wypadu na kręgle bądź bilard - w czasie, gdy jeden smakuje poruszania się w innym świecie, reszta śmieje się z jego nieporadnych ruchów i wymienia się z nim okularami.

Na chwilę obecną, nie da się znaleźć na Suwalszczyźnie studia takiego jak „Nowy Wymiar”, może być ciężko zlokalizować go nawet na terenie całego województwa. Wynalazek, pomimo swojej młodości, ma już miliony fanów na całym świecie, a mały lokal w Suwałkach przy ulicy Sejneńskiej 1 daje nam sposobność skosztowania przeniesienia do wirtualnej rzeczywistości tu i teraz.