Dni Suwałk 2017. Wystąpi Sylwia Grzeszczak, Enej i Halama

dni suwałk 2017 program sylwia grzeszczak koncert enej

W następnym tygodniu na suwalczan czeka wiele atrakcji. Wszystko za sprawą Jarmarku Kamedulskiego, potocznie zwanego Dniami Suwałk. W naszym mieście wystąpi m.in. Sylwia Grzeszczak, Enej, TRE VOCI Tenorzy oraz Grzegorz Halama.

Trzydniowe obchody święta naszego miasta rozpoczną się w piątek 4 sierpnia. Tego dnia w Suwalskim Ośrodku Kultury odbędzie się koncert „TREvoci – With Love” w wykonaniu trzech tenorów. Voytek Soko-Sokolnicki, Mikołaj Adamczak i Miłosz Gałaj to trzy indywidualności, trzy zróżnicowane głosy i jedna wielka przyjaźń. W swych koncertach łączą swobodnie różne gatunki muzyki, a ich niepowtarzalne, doskonale zgrane głosy zachwycają siłą ekspresji i kunsztem wokalnym, wzruszają i bawią. Występ towarzyszy Gali wręczenia Nagród Prezydenta Miasta Suwałk „Włóczni Jaćwingów”.

Najwięcej atrakcji czeka na suwalczan w sobotę. Przed uroczystym otwarciem Jarmarku Kamedulskiego przez prezydenta Suwałk, nastąpi oficjalne odsłonięcie muralu z Reksiem, bohaterem popularnej dobranocki, którego postać 50 lat temu stworzył suwalczanin Lechosław Marszałek.

Dwudniowy jarmark to nie tylko kiermasz rękodzieła, sztuki ludowej i tradycyjnej oraz jadła kresowego. W bogatym programie prezentacji artystycznych każdy znajdzie coś interesującego. Nie zabraknie również wydarzeń rekreacyjno-sportowych, jak Pogodne Suwałki Cup 2017 czy Siłacz Suwalszczyzny. Sobotni wieczór to tradycyjnie plenerowe koncerty gwiazd polskiej sceny muzycznej. W tym roku na scenie przy Parku Konstytucji 3 Maja zobaczymy i usłyszymy Sylwię Grzeszczak i zespół ENEJ. Początek o godzinie 19:00. Wieczór zakończy pokaz sztucznych ogni.

Niedziela (6 sierpnia) rozpocznie się teatralnie spektaklem Teatru Katarynka „W miejskiej dżungli” oraz pokazem wielkich baniek mydlanych. Sam jarmark trwać będzie od godziny 10:00 do 18:00. Na wieczór organizatorzy przygotowali aż trzy propozycje - koncert przy fontannie w wykonaniu muzyków Suwalskiej Orkiestry Kameralnej, inscenizację historyczną „Okres carski, powstania narodowe” - w oknie kamienicy dawnego rządu gubernialnego pojawi się na chwilę sam car Mikołaj II, pod którego czujnym okiem przemaszeruje oddział carskich wojsk, a pod figurą św. Jadwigi odbędzie się patriotyczna manifestacja zwolenników działań niepodległościowych oraz wieczór kabaretowy z Grzegorzem Halamą.

Patronat medialny nad wydarzeniem objął Kurier Suwalski. 

Szczegółowy program >>

 

 

Wiadomości


przygotowania-do-wyborow-miss-suwalk-zdjecia

Przygotowania do wyborów Miss Suwałk [ZDJĘCIA]

Przygotowania do finału I Wyborów Miss Suwałk idą pełną parą. Dziewczyny wchodzą w ostatnią prostą przed wrześniową Galą.

Sport


suwalczanie-na-podium-ultrmaratonu-w-niemczech

Suwalczanie na podium ultrmaratonu w Niemczech

W sobotę w niemieckim Waren odbyła się 17 edycja międzynarodowego biegu wokół jeziora Müritz, największego akwenu znajdującego się na terytorium Niemiec.

Biznes


suwalki-300-tysiecy-zlotych-zamiast-intermarche

300 tysięcy złotych zamiast Intermarche

300 tysięcy złotych wpłynęło na konto suwalskiego ratusza. To kara, jaką musiała zapłacić poznańska firma Krokus za niewybudowanie w wyznaczonym terminie sklepu sieci Intermarche przy ulicy Świerkowej.

R E K L A M A

reklamareja


REKLAMA

Oferty sylwestrowe znajdziesz na www.sylwester.suwalki.pl

Na sygnale


nie-ustapil-pierwszenstwa-i-wjechal-w-rowerzyste

Nie ustąpił pierwszeństwa i wjechał w rowerzystę

Nieustąpienie pierwszeństwa było przyczyną kolizji na skrzyżowaniu ulic Bakałarzewskiej i Zarzecze. Kierujący oplem skręcając w lewo, wjechał w prawidłowo jadącego rowerzystę.

 Suwałki: O tym się mówi: