22-latka poszukiwanego dwoma listami gończymi zatrzymali suwalscy policjanci. Mężczyzna wpadł, gdyż zasnął w autobusie komunikacji miejskiej. Teraz najbliższe półtora roku spędzi w areszcie.

W poniedziałek (24 lipca) przed godziną 23:00 dyżurny suwalskiej policji został poinformowany, że w jednym z autobusów komunikacji miejskiej zasnął mężczyzna, którego kierowca nie może obudzić. Na miejsce dyżurny skierował więc patrol z Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego.

Mężczyzna spał na tylnych siedzeniach autobusu. Policjanci obudzili 22-latka, który na widok mundurowych wyraźnie się zdenerwował. Od młodzieńca funkcjonariusze wyczuwali silną woń alkoholu.

Po sprawdzeniu mężczyzny w systemach policyjnych okazało się, że suwalczanin jest poszukiwany dwoma listami gończymi za dokonanie kradzieży i przywłaszczenia mienia. Ponadto, mundurowi ujawnili przy nim blisko 1,30 grama białego proszku. Wstępne badanie narkotesterem wykazało, że jest to amfetamina.

Wczoraj 22-latek usłyszał zarzut, do którego się przyznał. Jeszcze tego samego dnia został przewieziony do aresztu, gdzie spędzi najbliższe półtora roku.