Jarmark Folkloru już w weekend. Będą koncerty, kiermasz rękodzieła i regionalnego jadła

suwałki suwalski jarmark folkloru

Już w najbliższą sobotę i niedzielę w parku Konstytucji 3 Maja odbędzie się XVIII Jarmark Folkloru. Będzie to doskonała okazja do nabycia rękodzieła sztuki ludowej, regionalnych potraw, a także do spędzenia czasu przy muzyce ludowej.

Jarmark rozpocznie się o w sobotę o godzinie 10:00 kiermaszem rękodzieła, sztuki ludowej, regionalnego jadła, a także prezentacją zespołów z gmin powiatu suwalskiego. Podziwianie i smakowanie wyrobów z Suwalszczyzny urozmaici przegląd folkloru ludowego, w tym prezentacja laureatów 51. Ogólnopolskiego Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu– reprezentantów regionu oraz koncerty zagranicznych gości (Litwa, Rosja, Izrael), którzy odwiedzą Suwałki w ramach Podlaskiej Oktawy Kultur.

Jarmark zakończy się koncertem zespołu HILLULEY ADAR, który rozpocznie się o godzinie 17:00. W niedzielę jarmark odbędzie się w godzinach od 10:00 do 18:00.

Szczegółowy program XVIII Jarmarku Folkloru >> 

Wiadomości


przygotowania-do-wyborow-miss-suwalk-zdjecia

Przygotowania do wyborów Miss Suwałk [ZDJĘCIA]

Przygotowania do finału I Wyborów Miss Suwałk idą pełną parą. Dziewczyny wchodzą w ostatnią prostą przed wrześniową Galą.

Sport


suwalczanie-na-podium-ultrmaratonu-w-niemczech

Suwalczanie na podium ultrmaratonu w Niemczech

W sobotę w niemieckim Waren odbyła się 17 edycja międzynarodowego biegu wokół jeziora Müritz, największego akwenu znajdującego się na terytorium Niemiec.

Biznes


suwalki-300-tysiecy-zlotych-zamiast-intermarche

300 tysięcy złotych zamiast Intermarche

300 tysięcy złotych wpłynęło na konto suwalskiego ratusza. To kara, jaką musiała zapłacić poznańska firma Krokus za niewybudowanie w wyznaczonym terminie sklepu sieci Intermarche przy ulicy Świerkowej.

R E K L A M A

reklamareja


REKLAMA

Oferty sylwestrowe znajdziesz na www.sylwester.suwalki.pl

Na sygnale


nie-ustapil-pierwszenstwa-i-wjechal-w-rowerzyste

Nie ustąpił pierwszeństwa i wjechał w rowerzystę

Nieustąpienie pierwszeństwa było przyczyną kolizji na skrzyżowaniu ulic Bakałarzewskiej i Zarzecze. Kierujący oplem skręcając w lewo, wjechał w prawidłowo jadącego rowerzystę.

 Suwałki: O tym się mówi: