Krystyna Jaśkiewicz wieloletnia dyrektor Domu Pomocy Społecznej „Kalina” w Suwałkach przechodzi na emeryturę. W czwartek (27 lipca) ostatniego dnia swojej pracy zawodowej pożegnała się ze wszystkimi współpracownikami i pensjonariuszami DPS „Kalina”.

- Odchodzę na emeryturę zostawiając wspaniałe zaplecze dla nowego dyrektora. Udało się nam stworzyć jeden z lepszych domów pomocy społecznej w całym kraju - mówiła Krystyna Jaśkiewicz, która bardzo długo dziękowała współpracownikom oraz podopieczny domu, który jak mówiła jest jej całym życiem.

- Bez wątpienia była Pani osobą, która wprowadzała do DPS-u niesamowity optymizm, radość i pozytywne emocje - powiedział Czesław Renkiewicz. - Mam nadzieję, że tych uczuć nie zabraknie, kiedy już Pani tutaj nie będzie. Dziękuję za to, że tyle lat prowadziła Pani DPS Kalinę i dawała swoje wielkie serce ludziom, którzy korzystają z usług Kaliny - dodał prezydent Suwałk.

Krystyna Jaśkiewicz od 1977 roku związana jest z sektorem społecznym. Zaczynała pracę jako pracownik socjalny. Przez 19 lat była dyrektorem Domu Pomocy Społecznej „Kalina” w Suwałkach.