Dni Suwałk. Dziś koncert Sylwii Grzeszczak i zespołu Enej

konert enej suwałki sylwia grzeszczak

Pierwszy dzień Jarmarku Kamedulskiego potocznie zwanego Dniami Suwałk za nami. Jednak to dziś na suwalczan czeka najwięcej atrakcji. Na plenerowej scenie na ulicy Kościuszki wystąpi Sylwia Grzeszczak i zespół Enej.

Trzydniowe obchody święta naszego miasta rozpoczęły się wczoraj wręczeniem Nagród Prezydenta Miasta Suwałk „Włóczni Jaćwingów”. Następnie na scenie Suwalskiego Ośrodka Kultury wystąpili trzej tenorzy - Voytek Soko-Sokolnicki, Mikołaj Adamczak i Miłosz Gałaj w koncercie „TREvoci – With Love”.

Jednak to dziś (5 sierpnia) na suwalczan czeka najwięcej atrakcji. O godzinie 11:30 przy ulicy Emilii Plater nastąpi oficjalne odsłonięcie muralu z Reksiem. Od godziny 12:00 do 19:00 w Parku Konstytucji 3 Maja odbywać się będzie kiermasz rękodzieła, sztuki ludowej i tradycyjnej oraz jadła kresowego.

Natomiast sobotnim wieczorem odbędą się plenerowe koncerty gwiazd polskiej sceny muzycznej. Na scenie przy Parku Konstytucji 3 Maja zobaczymy i usłyszymy Sylwię Grzeszczak i zespół ENEJ. Początek o godzinie 19:00. Koncerty zakończą się około godziny 22:15 pokazem sztucznych ogni.

Niedziela (6 sierpnia) rozpocznie się teatralnie spektaklem Teatru Katarynka „W miejskiej dżungli” oraz pokazem wielkich baniek mydlanych. Sam jarmark trwać będzie od godziny 10:00 do 18:00. Na wieczór organizatorzy przygotowali aż trzy propozycje-koncert przy fontannie w wykonaniu muzyków Suwalskiej Orkiestry Kameralnej, inscenizację historyczną „Okres carski, powstania narodowe” oraz wieczór kabaretowy z Grzegorzem Halamą.

Patronat medialny nad wydarzeniem objął Kurier Suwalski. 

Wiadomości


kilka-godzin-blakal-sie-po-lesie-pomogla-policja

Kilka godzin błąkał się po lesie. Pomogła policja

67-letni mieszkaniec Górnego Śląska stracił orientacje w lesie. Skrajnie wyczerpany zadzwonił po pomoc. Po godzinnych poszukiwaniach prowadzonych przez policjantów i strażników leśnych grzybiarz został odnaleziony około 5 kilometrów od miejsca, w którym zostawił...

Sport


mistrzostwo-polski-mlodzikow-nalezy-do-ukz-grot-suwalki

Mistrzostwo Polski Młodzików należy do suwalskich...

W miniony weekend w Mikołajkach odbyły się Mistrzostwa Polski Młodzików w klasie CADET. W kategorii do lat 14 suwalscy żeglarze okazali się najlepsi.

Biznes


wywlaszczeni-nadal-nie-otrzymali-pieniedzy-kiedy-i-jakie-odszkodowania-otrzymaja

Wywłaszczeni nadal nie otrzymali pieniędzy. Kiedy i jakie...

Mimo iż od rozpoczęcia budowy obwodnicy Suwałk minęło już ponad pół roku byli właściciele działek, na których prowadzona jest inwestycja, nadal nie otrzymali za nie pieniędzy. Kiedy osoby, którym wywłaszczono działki otrzymają odszkodowania...

R E K L A M A

reklamareja


REKLAMA

Oferty sylwestrowe znajdziesz na www.sylwester.suwalki.pl

Na sygnale


kontrabanda-w-samochodzie-i-mieszkaniu-42-letniego-suwalczanina

Kontrabanda w samochodzie i mieszkaniu 42-letniego...

42-latka, który w samochodzie oraz w miejscu zamieszkania miał papierosy bez polskich znaków skarbowych akcyzy, zatrzymali suwalscy policjanci. Wprowadzenie nielegalnych papierosów na rynek naraziłoby państwo na stratę ponad 17 tysięcy złotych z tytułu niezapłaconych podatków.

 Suwałki: O tym się mówi: