Dni Suwałk. Dziś koncert Sylwii Grzeszczak i zespołu Enej

konert enej suwałki sylwia grzeszczak

Pierwszy dzień Jarmarku Kamedulskiego potocznie zwanego Dniami Suwałk za nami. Jednak to dziś na suwalczan czeka najwięcej atrakcji. Na plenerowej scenie na ulicy Kościuszki wystąpi Sylwia Grzeszczak i zespół Enej.

Trzydniowe obchody święta naszego miasta rozpoczęły się wczoraj wręczeniem Nagród Prezydenta Miasta Suwałk „Włóczni Jaćwingów”. Następnie na scenie Suwalskiego Ośrodka Kultury wystąpili trzej tenorzy - Voytek Soko-Sokolnicki, Mikołaj Adamczak i Miłosz Gałaj w koncercie „TREvoci – With Love”.

Jednak to dziś (5 sierpnia) na suwalczan czeka najwięcej atrakcji. O godzinie 11:30 przy ulicy Emilii Plater nastąpi oficjalne odsłonięcie muralu z Reksiem. Od godziny 12:00 do 19:00 w Parku Konstytucji 3 Maja odbywać się będzie kiermasz rękodzieła, sztuki ludowej i tradycyjnej oraz jadła kresowego.

Natomiast sobotnim wieczorem odbędą się plenerowe koncerty gwiazd polskiej sceny muzycznej. Na scenie przy Parku Konstytucji 3 Maja zobaczymy i usłyszymy Sylwię Grzeszczak i zespół ENEJ. Początek o godzinie 19:00. Koncerty zakończą się około godziny 22:15 pokazem sztucznych ogni.

Niedziela (6 sierpnia) rozpocznie się teatralnie spektaklem Teatru Katarynka „W miejskiej dżungli” oraz pokazem wielkich baniek mydlanych. Sam jarmark trwać będzie od godziny 10:00 do 18:00. Na wieczór organizatorzy przygotowali aż trzy propozycje-koncert przy fontannie w wykonaniu muzyków Suwalskiej Orkiestry Kameralnej, inscenizację historyczną „Okres carski, powstania narodowe” oraz wieczór kabaretowy z Grzegorzem Halamą.

Patronat medialny nad wydarzeniem objął Kurier Suwalski. 

Wiadomości


przygotowania-do-wyborow-miss-suwalk-zdjecia

Przygotowania do wyborów Miss Suwałk [ZDJĘCIA]

Przygotowania do finału I Wyborów Miss Suwałk idą pełną parą. Dziewczyny wchodzą w ostatnią prostą przed wrześniową Galą.

Sport


suwalczanie-na-podium-ultrmaratonu-w-niemczech

Suwalczanie na podium ultrmaratonu w Niemczech

W sobotę w niemieckim Waren odbyła się 17 edycja międzynarodowego biegu wokół jeziora Müritz, największego akwenu znajdującego się na terytorium Niemiec.

Biznes


suwalki-300-tysiecy-zlotych-zamiast-intermarche

300 tysięcy złotych zamiast Intermarche

300 tysięcy złotych wpłynęło na konto suwalskiego ratusza. To kara, jaką musiała zapłacić poznańska firma Krokus za niewybudowanie w wyznaczonym terminie sklepu sieci Intermarche przy ulicy Świerkowej.

R E K L A M A

reklamareja


REKLAMA

Oferty sylwestrowe znajdziesz na www.sylwester.suwalki.pl

Na sygnale


nie-ustapil-pierwszenstwa-i-wjechal-w-rowerzyste

Nie ustąpił pierwszeństwa i wjechał w rowerzystę

Nieustąpienie pierwszeństwa było przyczyną kolizji na skrzyżowaniu ulic Bakałarzewskiej i Zarzecze. Kierujący oplem skręcając w lewo, wjechał w prawidłowo jadącego rowerzystę.

 Suwałki: O tym się mówi: