Pierwszy dzień Jarmarku Kamedulskiego potocznie zwanego Dniami Suwałk za nami. Jednak to dziś na suwalczan czeka najwięcej atrakcji. Na plenerowej scenie na ulicy Kościuszki wystąpi Sylwia Grzeszczak i zespół Enej.

Trzydniowe obchody święta naszego miasta rozpoczęły się wczoraj wręczeniem Nagród Prezydenta Miasta Suwałk „Włóczni Jaćwingów”. Następnie na scenie Suwalskiego Ośrodka Kultury wystąpili trzej tenorzy - Voytek Soko-Sokolnicki, Mikołaj Adamczak i Miłosz Gałaj w koncercie „TREvoci – With Love”.

Jednak to dziś (5 sierpnia) na suwalczan czeka najwięcej atrakcji. O godzinie 11:30 przy ulicy Emilii Plater nastąpi oficjalne odsłonięcie muralu z Reksiem. Od godziny 12:00 do 19:00 w Parku Konstytucji 3 Maja odbywać się będzie kiermasz rękodzieła, sztuki ludowej i tradycyjnej oraz jadła kresowego.

Natomiast sobotnim wieczorem odbędą się plenerowe koncerty gwiazd polskiej sceny muzycznej. Na scenie przy Parku Konstytucji 3 Maja zobaczymy i usłyszymy Sylwię Grzeszczak i zespół ENEJ. Początek o godzinie 19:00. Koncerty zakończą się około godziny 22:15 pokazem sztucznych ogni.

Niedziela (6 sierpnia) rozpocznie się teatralnie spektaklem Teatru Katarynka „W miejskiej dżungli” oraz pokazem wielkich baniek mydlanych. Sam jarmark trwać będzie od godziny 10:00 do 18:00. Na wieczór organizatorzy przygotowali aż trzy propozycje-koncert przy fontannie w wykonaniu muzyków Suwalskiej Orkiestry Kameralnej, inscenizację historyczną „Okres carski, powstania narodowe” oraz wieczór kabaretowy z Grzegorzem Halamą.

Patronat medialny nad wydarzeniem objął Kurier Suwalski.