300-lecie Suwałk. Czy mieszkańcy mają pomysł na jubileusz?

300-lecie suwałk

Mimo iż do obchodów 300-lecia Suwałk pozostały jeszcze trzy lata, władze miasta już teraz postanowiły rozpocząć przygotowania do jubileuszu. Ratusz powołał specjalny komitet organizacyjny i czeka na pomysły suwalczan jak uczcić to święto.

- W 2020 roku minie 300 lat, kiedy Suwałki otrzymały prawa miejskie. W związku z tym miasto postanowiło już teraz rozpocząć przygotowania do tego jubileuszu. Został powołany dwudziestoosobowy Komitet Organizacyjny, który będzie pracował nad obchodami tego święta - poinformował Kamil Sznel, kierownik biura prezydenta Suwałk.

Na to, jak będzie wyglądał jubileusz, wpływ mają również mieszkańcy. Suwalski ratusz do 10 września czeka na propozycje, jak można by było upamiętnić rocznicę 300-lecia Suwałk. Pomysły należy przesyłać na adres e-mail ktp@um.suwalki.pl 

Wiadomości


przygotowania-do-wyborow-miss-suwalk-zdjecia

Przygotowania do wyborów Miss Suwałk [ZDJĘCIA]

Przygotowania do finału I Wyborów Miss Suwałk idą pełną parą. Dziewczyny wchodzą w ostatnią prostą przed wrześniową Galą.

Sport


suwalczanie-na-podium-ultrmaratonu-w-niemczech

Suwalczanie na podium ultrmaratonu w Niemczech

W sobotę w niemieckim Waren odbyła się 17 edycja międzynarodowego biegu wokół jeziora Müritz, największego akwenu znajdującego się na terytorium Niemiec.

Biznes


suwalki-300-tysiecy-zlotych-zamiast-intermarche

300 tysięcy złotych zamiast Intermarche

300 tysięcy złotych wpłynęło na konto suwalskiego ratusza. To kara, jaką musiała zapłacić poznańska firma Krokus za niewybudowanie w wyznaczonym terminie sklepu sieci Intermarche przy ulicy Świerkowej.

R E K L A M A

reklamareja


REKLAMA

Oferty sylwestrowe znajdziesz na www.sylwester.suwalki.pl

Na sygnale


nie-ustapil-pierwszenstwa-i-wjechal-w-rowerzyste

Nie ustąpił pierwszeństwa i wjechał w rowerzystę

Nieustąpienie pierwszeństwa było przyczyną kolizji na skrzyżowaniu ulic Bakałarzewskiej i Zarzecze. Kierujący oplem skręcając w lewo, wjechał w prawidłowo jadącego rowerzystę.

 Suwałki: O tym się mówi: