Koniec z podtopieniami na osiedlu Hańcza? Powstanie zbiornik retencyjny

osiedle hańcza suwałki

Już niedługo mieszkańcy domów na osiedlu Hańcza ze spokojem będą mogli patrzeć na chmury nad miastem. Własze Suwałk mają zamiar wybudować zbiornik retencyjny, który po opadach deszczu odbierze nadmiar wody z ulic sąsiadujących z ulicami Warszawską i Ełcką.

- Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji, które odpowiada za system odprowadzania wód opadowych z suwalskich ulic, przygotowało koncepcję oraz kosztorys dotyczący możliwości odprowadzenia nadmiaru wody deszczowej z osiedla Hańcza. Najkorzystniejszym i najbardziej efektownym wariantem jest budowa zbiornika retencyjnego, który powstanie już w przyszłym roku - poinformował Kamil Sznel, kierownik biura prezydenta Suwałk.

Działanie władz Suwałk w tej sprawie ma związek z ostatnimi podtopieniami ulic i budynków. Największe problemy mieli mieszkańcy południowej części miasta, gdzie doszło do zalania piwnic domków jednorodzinnych oraz samochodów.

Suwalskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji zaproponował cztery rozwiązania, a jako najkorzystniejsze wskazał budowę zbiornika retencyjnego o pojemności ponad 4.000 m3, który odbierze nadmiar wody z ulic sąsiadujących z ulicami Warszawską i Ełcką. Taki zbiornik powstanie przy ul. Krakowskiej na terenach miejskich stanowiących dziś zieleń publiczną. Jego koszt to przedział 2-3 milionów złotych.

Planuje się, że inwestycja zakończy się w połowie roku 2018. Do tego czasu podejmowane będą doraźne interwencje. Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk polecił Prezesowi Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji, by przy każdych dużych opadach w pogotowiu czekały beczkowozy, które mają wypompowywać wodę z ulic na osiedlu Hańcza po to, by zniwelować istniejący problem podtopień. 

 

foto: poradnikprojektanta.pl

Wiadomości


przygotowania-do-wyborow-miss-suwalk-zdjecia

Przygotowania do wyborów Miss Suwałk [ZDJĘCIA]

Przygotowania do finału I Wyborów Miss Suwałk idą pełną parą. Dziewczyny wchodzą w ostatnią prostą przed wrześniową Galą.

Sport


suwalczanie-na-podium-ultrmaratonu-w-niemczech

Suwalczanie na podium ultrmaratonu w Niemczech

W sobotę w niemieckim Waren odbyła się 17 edycja międzynarodowego biegu wokół jeziora Müritz, największego akwenu znajdującego się na terytorium Niemiec.

Biznes


suwalki-300-tysiecy-zlotych-zamiast-intermarche

300 tysięcy złotych zamiast Intermarche

300 tysięcy złotych wpłynęło na konto suwalskiego ratusza. To kara, jaką musiała zapłacić poznańska firma Krokus za niewybudowanie w wyznaczonym terminie sklepu sieci Intermarche przy ulicy Świerkowej.

R E K L A M A

reklamareja


REKLAMA

Oferty sylwestrowe znajdziesz na www.sylwester.suwalki.pl

Na sygnale


nie-ustapil-pierwszenstwa-i-wjechal-w-rowerzyste

Nie ustąpił pierwszeństwa i wjechał w rowerzystę

Nieustąpienie pierwszeństwa było przyczyną kolizji na skrzyżowaniu ulic Bakałarzewskiej i Zarzecze. Kierujący oplem skręcając w lewo, wjechał w prawidłowo jadącego rowerzystę.

 Suwałki: O tym się mówi: