Koniec z podtopieniami na osiedlu Hańcza? Powstanie zbiornik retencyjny

osiedle hańcza suwałki

Już niedługo mieszkańcy domów na osiedlu Hańcza ze spokojem będą mogli patrzeć na chmury nad miastem. Własze Suwałk mają zamiar wybudować zbiornik retencyjny, który po opadach deszczu odbierze nadmiar wody z ulic sąsiadujących z ulicami Warszawską i Ełcką.

- Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji, które odpowiada za system odprowadzania wód opadowych z suwalskich ulic, przygotowało koncepcję oraz kosztorys dotyczący możliwości odprowadzenia nadmiaru wody deszczowej z osiedla Hańcza. Najkorzystniejszym i najbardziej efektownym wariantem jest budowa zbiornika retencyjnego, który powstanie już w przyszłym roku - poinformował Kamil Sznel, kierownik biura prezydenta Suwałk.

Działanie władz Suwałk w tej sprawie ma związek z ostatnimi podtopieniami ulic i budynków. Największe problemy mieli mieszkańcy południowej części miasta, gdzie doszło do zalania piwnic domków jednorodzinnych oraz samochodów.

Suwalskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji zaproponował cztery rozwiązania, a jako najkorzystniejsze wskazał budowę zbiornika retencyjnego o pojemności ponad 4.000 m3, który odbierze nadmiar wody z ulic sąsiadujących z ulicami Warszawską i Ełcką. Taki zbiornik powstanie przy ul. Krakowskiej na terenach miejskich stanowiących dziś zieleń publiczną. Jego koszt to przedział 2-3 milionów złotych.

Planuje się, że inwestycja zakończy się w połowie roku 2018. Do tego czasu podejmowane będą doraźne interwencje. Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk polecił Prezesowi Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji, by przy każdych dużych opadach w pogotowiu czekały beczkowozy, które mają wypompowywać wodę z ulic na osiedlu Hańcza po to, by zniwelować istniejący problem podtopień. 

 

foto: poradnikprojektanta.pl

Wiadomości


kilka-godzin-blakal-sie-po-lesie-pomogla-policja

Kilka godzin błąkał się po lesie. Pomogła policja

67-letni mieszkaniec Górnego Śląska stracił orientacje w lesie. Skrajnie wyczerpany zadzwonił po pomoc. Po godzinnych poszukiwaniach prowadzonych przez policjantów i strażników leśnych grzybiarz został odnaleziony około 5 kilometrów od miejsca, w którym zostawił...

Sport


mistrzostwo-polski-mlodzikow-nalezy-do-ukz-grot-suwalki

Mistrzostwo Polski Młodzików należy do suwalskich...

W miniony weekend w Mikołajkach odbyły się Mistrzostwa Polski Młodzików w klasie CADET. W kategorii do lat 14 suwalscy żeglarze okazali się najlepsi.

Biznes


wywlaszczeni-nadal-nie-otrzymali-pieniedzy-kiedy-i-jakie-odszkodowania-otrzymaja

Wywłaszczeni nadal nie otrzymali pieniędzy. Kiedy i jakie...

Mimo iż od rozpoczęcia budowy obwodnicy Suwałk minęło już ponad pół roku byli właściciele działek, na których prowadzona jest inwestycja, nadal nie otrzymali za nie pieniędzy. Kiedy osoby, którym wywłaszczono działki otrzymają odszkodowania...

R E K L A M A

reklamareja


REKLAMA

Oferty sylwestrowe znajdziesz na www.sylwester.suwalki.pl

Na sygnale


kontrabanda-w-samochodzie-i-mieszkaniu-42-letniego-suwalczanina

Kontrabanda w samochodzie i mieszkaniu 42-letniego...

42-latka, który w samochodzie oraz w miejscu zamieszkania miał papierosy bez polskich znaków skarbowych akcyzy, zatrzymali suwalscy policjanci. Wprowadzenie nielegalnych papierosów na rynek naraziłoby państwo na stratę ponad 17 tysięcy złotych z tytułu niezapłaconych podatków.

 Suwałki: O tym się mówi: