Umowy na rekordowe dofinansowanie budowy dróg w Suwałkach podpisały dziś władze naszego miasta i województwa podlaskiego.

Szacunkowa wartość zaplanowanych inwestycji drogowych wynosi około 79 milionów złotych. Ponad 59 milionów złotych to dofinansowanie z Unii Europejskiej, natomiast miasto będzie musiało przeznaczyć na to niecałe 20 milionów złotych.

- W wyniku realizacji tych czterech zadań inwestycyjnych, całkowicie zmieni się układ komunikacyjny naszego miasta – powiedział Czesław Renkiewicz.

Wnioski o unijne pieniądze dotyczyły przebudowy ulicy Sejneńskiej i budowy zupełnie nowych dróg, skomunikowania ulicy Sejneńskiej do ulicy Utrata. Na tym odcinku powstanie nowy most i tunel pod torami. Wybudowana zostanie również ulica Armii Krajowej na odcinku od Pułaskiego do Północnej.

Wszystkie prace budowlane zakończą się jesienią 2018 roku. To największe do tej pory inwestycje drogowe w Suwałkach, planowane z tak dużym rozmachem.