perspektywa (uslugi ksiegowe)

79 milionów złotych na nowe drogi. Wybudują je w rok

nowe drogi suwałki

Umowy na rekordowe dofinansowanie budowy dróg w Suwałkach podpisały dziś władze naszego miasta i województwa podlaskiego.

Szacunkowa wartość zaplanowanych inwestycji drogowych wynosi około 79 milionów złotych. Ponad 59 milionów złotych to dofinansowanie z Unii Europejskiej, natomiast miasto będzie musiało przeznaczyć na to niecałe 20 milionów złotych.

- W wyniku realizacji tych czterech zadań inwestycyjnych, całkowicie zmieni się układ komunikacyjny naszego miasta – powiedział Czesław Renkiewicz.

Wnioski o unijne pieniądze dotyczyły przebudowy ulicy Sejneńskiej i budowy zupełnie nowych dróg, skomunikowania ulicy Sejneńskiej do ulicy Utrata. Na tym odcinku powstanie nowy most i tunel pod torami. Wybudowana zostanie również ulica Armii Krajowej na odcinku od Pułaskiego do Północnej.

Wszystkie prace budowlane zakończą się jesienią 2018 roku. To największe do tej pory inwestycje drogowe w Suwałkach, planowane z tak dużym rozmachem. 

 

Wiadomości


wszystko-dla-milosnikow-fantastyki-byly-filmy-i-turnieje-w-gry-planszowe-zdjecia

Wszystko dla miłośników fantastyki. Były filmy i turnieje w...

Wczoraj w Suwalskim Ośrodku Kultury odbyło się wydarzenie pod nazwą "Dzień Fantastyczny". W programie były między innymi: filmy, dyskusje oraz turnieje.

Sport


mistrzostwo-polski-mlodzikow-nalezy-do-ukz-grot-suwalki

Mistrzostwo Polski Młodzików należy do suwalskich...

W miniony weekend w Mikołajkach odbyły się Mistrzostwa Polski Młodzików w klasie CADET. W kategorii do lat 14 suwalscy żeglarze okazali się najlepsi.

Biznes


wywlaszczeni-nadal-nie-otrzymali-pieniedzy-kiedy-i-jakie-odszkodowania-otrzymaja

Wywłaszczeni nadal nie otrzymali pieniędzy. Kiedy i jakie...

Mimo iż od rozpoczęcia budowy obwodnicy Suwałk minęło już ponad pół roku byli właściciele działek, na których prowadzona jest inwestycja, nadal nie otrzymali za nie pieniędzy. Kiedy osoby, którym wywłaszczono działki otrzymają odszkodowania...

R E K L A M A

reklamareja


REKLAMA

Oferty sylwestrowe znajdziesz na www.sylwester.suwalki.pl

Na sygnale


pijany-kierowca-spowodowal-kolizje-i-zasnal

Pijany 71-latek spowodował kolizje i zasnął

Pijany kierowca, który miał blisko 1,8 promila alkoholu w organizmie spowodował kolizję. Teraz za swoje nieodpowiedzialne postępowanie odpowie przed sądem.

 Suwałki: O tym się mówi: