Przygotowania do finału I Wyborów Miss Suwałk idą pełną parą. Dziewczyny wchodzą w ostatnią prostą przed wrześniową Galą.

- Przede wszystkim oswajamy dziewczyny z niecodziennym i mocnym makijażem – opowiada Dorota Lange, organizatorka i właścicielka Centrum Szkoleniowego Wizażu i Charakteryzacji Doroty Lange. – Muszą nauczyć się, że do tego typu imprez potrzebny jest zupełnie inny image niż do wyjścia na dyskotekę czy ulicę. Dziewczyny przed finałem będą przygotowywane przez cały zespół wizażystek.

- Dziewczyny zrobiły gigantyczne postępy – dodaje Lidia Kulik, choreograf i właściciel Studia Dance-Fit. – Prowadzimy zajęcia dwa razy w tygodniu. Spotykamy się na razie w salach Suwalskiego Ośrodka Kultury, ale niedługo planujemy zacząć występy na samej scenie na Placu Marii Konopnickiej. Jest to niezwykle istotne, by dziewczyny były przyzwyczajone do występu przy szerszej publiczności. Trema może zjeść nawet najbardziej doświadczonych aktorów i tancerzy, a co dopiero tak młode dziewczyny – dodaje Kulik.

Już wiadomo także, co założą dziewczyny podczas samego finału. Będą przynajmniej cztery wyjścia. W sukniach ślubnych, sukniach wieczorowych, strojach kąpielowych i strojach suwalskich Wigier.

- Robimy indywidualne przymiarki i dopasowujemy strój pod wygląd każdej z dziewczyn – opowiada Monika Milewska z salonu sukien ślubnych "Monia". – To w naszych strojach dziewczyny pokażą się podczas finału.

- Zdecydowaliśmy się na bardzo oryginalne, ale zarazem niezwykle gustowne stroje kąpielowe – mówi Beata Jeleniewicz, właścicielka Biuściastego Zakątka, która ubiera dziewczyny na pokaz finałowy. – Myślę, że styl, w którym wyjdą dziewczyny zostanie zapamiętany w Suwałkach na długo.

- Cieszę się, że suwalczanie chcą brać udział w naszych wspólnych przygotowaniach, bo to właśnie dla nich to robimy – uważa Karol Wasilewski, organizator wyborów Miss i dziennikarz tygodnika Wprost.  

fot.: Robert Rutkowski

miss suwalk kulisy zdjecia 2017

miss suwalk kulisy zdjecia 2017

miss suwalk kulisy zdjecia 2017

miss suwalk kulisy zdjecia 2017

miss suwalk kulisy zdjecia 2017

miss suwalk kulisy zdjecia 2017