Jak powstaje komiks, jak wygląda praca grafika, skąd biorą się pomysły na komiksowe postacie? Odpowiedzi na te i inne pytanie będzie można uzyskać w suwalskiej bibliotece. Wszystko za sprawą warsztatów komiksowych, które poprowadzi jeden z najwybitniejszych polskich rysowników.

Biblioteka Publiczna im. Marii Konopnickiej zaprasza na warsztaty komiksowe "Kto na strychu straszy?". Podczas zajęć uczestnicy wcielą się w postać rysownika komiksów, który musi przygotować projekty postaci pod gotowy scenariusz. Podczas tego ćwiczenia rozwijającego wyobraźnię dowiemy się więcej o pracy grafika, poznamy warsztatowe ciekawostki, smaczki, rozwiązania i przydatne patenty, które pomogą nam oswoić się z unikalnym, odrębnym językiem, jakim jest sztuka komiksowa. Dla rysowników, ale także dla tych, którzy po prostu lubią historie obrazkowe.

Warsztaty poprowadzi mieszkający obecnie w Olsztynie, a urodzony w Suwałkach Karol Kalinowski, twórca takich komiksów jak "Liga Obrońców Planety Ziemia", "Yoel: Święty Smok i Jerzy" oraz "Łauma" wyróżnionego m.in. nagrodą dla najlepszego polskiego komiksu roku na Międzynarodowym Festiwalu Komiksu w Łodzi oraz wydanym w ubiegłym roku "Kościsku", które zdobyło Nagrodę im. Ferdynanda Wspaniałego dla Najlepszej Polskiej Książki dla Dzieci 2016.

Karol Kalinowski jest również autorem muralu na ścianie kamienicy przy ulicy Noniewicza 81, który przedstawia postacie z komiksowej „Łaumy”.

Warsztaty odbędą się we wtorek (29 sierpnia) o godzinie 13:00 w Bibliotece Publicznej im. Marii Konopnickiej przy ulicy E. Plater 33A w Pracowni "Smykałka".

Zajęcia skierowane są do dzieci powyżej 9 lat. Ilość uczestników warsztatów ograniczona. Zapisać się można do poniedziałku (28 sierpnia ) do godziny 15:00 pod numerem tel. 87 565 62 46.