Jak powstaje komiks, czyli warsztaty z Karolem Kalinowskim

karol kalinowski suwałki

Jak powstaje komiks, jak wygląda praca grafika, skąd biorą się pomysły na komiksowe postacie? Odpowiedzi na te i inne pytanie będzie można uzyskać w suwalskiej bibliotece. Wszystko za sprawą warsztatów komiksowych, które poprowadzi jeden z najwybitniejszych polskich rysowników.

Biblioteka Publiczna im. Marii Konopnickiej zaprasza na warsztaty komiksowe "Kto na strychu straszy?". Podczas zajęć uczestnicy wcielą się w postać rysownika komiksów, który musi przygotować projekty postaci pod gotowy scenariusz. Podczas tego ćwiczenia rozwijającego wyobraźnię dowiemy się więcej o pracy grafika, poznamy warsztatowe ciekawostki, smaczki, rozwiązania i przydatne patenty, które pomogą nam oswoić się z unikalnym, odrębnym językiem, jakim jest sztuka komiksowa. Dla rysowników, ale także dla tych, którzy po prostu lubią historie obrazkowe.

Warsztaty poprowadzi mieszkający obecnie w Olsztynie, a urodzony w Suwałkach Karol Kalinowski, twórca takich komiksów jak "Liga Obrońców Planety Ziemia", "Yoel: Święty Smok i Jerzy" oraz "Łauma" wyróżnionego m.in. nagrodą dla najlepszego polskiego komiksu roku na Międzynarodowym Festiwalu Komiksu w Łodzi oraz wydanym w ubiegłym roku "Kościsku", które zdobyło Nagrodę im. Ferdynanda Wspaniałego dla Najlepszej Polskiej Książki dla Dzieci 2016.

Karol Kalinowski jest również autorem muralu na ścianie kamienicy przy ulicy Noniewicza 81, który przedstawia postacie z komiksowej „Łaumy”.

Warsztaty odbędą się we wtorek (29 sierpnia) o godzinie 13:00 w Bibliotece Publicznej im. Marii Konopnickiej przy ulicy E. Plater 33A w Pracowni "Smykałka".

Zajęcia skierowane są do dzieci powyżej 9 lat. Ilość uczestników warsztatów ograniczona. Zapisać się można do poniedziałku (28 sierpnia ) do godziny 15:00 pod numerem tel. 87 565 62 46. 

Wiadomości


wszystko-dla-milosnikow-fantastyki-byly-filmy-i-turnieje-w-gry-planszowe-zdjecia

Wszystko dla miłośników fantastyki. Były filmy i turnieje w...

Wczoraj w Suwalskim Ośrodku Kultury odbyło się wydarzenie pod nazwą "Dzień Fantastyczny". W programie były między innymi: filmy, dyskusje oraz turnieje.

Sport


mistrzostwo-polski-mlodzikow-nalezy-do-ukz-grot-suwalki

Mistrzostwo Polski Młodzików należy do suwalskich...

W miniony weekend w Mikołajkach odbyły się Mistrzostwa Polski Młodzików w klasie CADET. W kategorii do lat 14 suwalscy żeglarze okazali się najlepsi.

Biznes


wywlaszczeni-nadal-nie-otrzymali-pieniedzy-kiedy-i-jakie-odszkodowania-otrzymaja

Wywłaszczeni nadal nie otrzymali pieniędzy. Kiedy i jakie...

Mimo iż od rozpoczęcia budowy obwodnicy Suwałk minęło już ponad pół roku byli właściciele działek, na których prowadzona jest inwestycja, nadal nie otrzymali za nie pieniędzy. Kiedy osoby, którym wywłaszczono działki otrzymają odszkodowania...

R E K L A M A

reklamareja


REKLAMA

Oferty sylwestrowe znajdziesz na www.sylwester.suwalki.pl

Na sygnale


pijany-kierowca-spowodowal-kolizje-i-zasnal

Pijany 71-latek spowodował kolizje i zasnął

Pijany kierowca, który miał blisko 1,8 promila alkoholu w organizmie spowodował kolizję. Teraz za swoje nieodpowiedzialne postępowanie odpowie przed sądem.

 Suwałki: O tym się mówi: