Miał zmienić swoje miejsce, lecz jak się okazało ma razie zostanie tam gdzie wisi. Mowa tu o termometrze, który ze względu na nasłonecznioną lokalizację wskazuje bardzo zawyżone temperatury.

O termometrze, który pokazuje temperaturę nawet o kilkanaście stopni wyższą niż w rzeczywistości, pisaliśmy na początku kwietnia, kiedy to termometr wskazał 33°C. Wszystko dlatego, że został umieszczony na nasłonecznionej ścianie kamienicy.

Sprawą niefortunnej inwestycji poruszono również podczas sesji rady miasta. Postanowiono wtedy, że termometr zostanie przeniesiony na budynek przy ulicy Noniewicza 71 po tym, jak zostanie wykonany remont elewacji.

- 7 kwietnia tego roku suwalski ratusz ogłosił przetarg na wykonanie tej inwestycji. Jednak z powodu braku ofert został unieważniony. - poinformowała Emilia Klejmont, podinspektor z biura prezydenta Suwałk.

- W tym roku na pewno nie będzie ponownego ogłoszenia tego przetargu. W przyszłym roku, ze względu na koszty, ta inwestycja też stoi pod znakiem zapytania- dodała Emilia Klejmont.

Prawdopodobnie więc termometr zostanie na swoim miejscu i wciąż będzie zadziwiał wskazywanymi temperaturami.