perspektywa (uslugi ksiegowe)

Udaremniono przemyt 500 tysięcy nielegalnych paczek papierosów

przemyt papierosów budzisko

Przemyt niemal 500 tysięcy paczek papierosów udaremnili w pobliżu polsko-litewskiej granicy funkcjonariusze Krajowa Administracji Skarbowej z Budziska. Nielegalny towar o szacunkowej wartości rynkowej około 6,5 milionów złotych mundurowi znaleźli w polskim tirze jadącym z Łotwy.

Funkcjonariusz pełniący służbę na drodze krajowej numer 8 zatrzymali do kontroli polską ciężarówkę. Zasiadający za kierownicą tira 24-letni mieszkaniec Polski twierdził, że wiezie w niej z Łotwy ładunek koszy na śmieci i kartony z letnim obuwiem. Mundurowi postanowili jednak sprawdzić towar i podjęli decyzję o prześwietleniu rentgenowskim ciężarówki, a następnie o rewizji naczepy.

Podczas kontroli, w której uczestniczył również wyszkolony do wykrywania wyrobów tytoniowych owczarek belgijski. Okazało się, że w naczepie, za kilkoma koszami na śmieci i pudełkami z obuwiem znajduje się gigantyczna, papierosowa kontrabanda.

W sumie w tirze funkcjonariusze znaleźli 490 tysięcy paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy o szacunkowej wartości rynkowej ok. 6,5 milionów złotych. Gdyby zatrzymane wyroby tytoniowe zostały wprowadzone do sprzedaży straty Skarbu Państwa z tytułu utraconych podatków wyniosłyby 10 milionów złotych.

Funkcjonariusze wszczęli w sprawie przemytu postępowanie karne skarbowe, które prowadzone jest pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Suwałkach. Kierowca tira został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Nielegalny towar trafił do magazynu, a ciężarówka na parking Oddziału Celnego w Suwałkach. Za tak duży przemyt grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. 

 

Wiadomości


wszystko-dla-milosnikow-fantastyki-byly-filmy-i-turnieje-w-gry-planszowe-zdjecia

Wszystko dla miłośników fantastyki. Były filmy i turnieje w...

Wczoraj w Suwalskim Ośrodku Kultury odbyło się wydarzenie pod nazwą "Dzień Fantastyczny". W programie były między innymi: filmy, dyskusje oraz turnieje.

Sport


mistrzostwo-polski-mlodzikow-nalezy-do-ukz-grot-suwalki

Mistrzostwo Polski Młodzików należy do suwalskich...

W miniony weekend w Mikołajkach odbyły się Mistrzostwa Polski Młodzików w klasie CADET. W kategorii do lat 14 suwalscy żeglarze okazali się najlepsi.

Biznes


wywlaszczeni-nadal-nie-otrzymali-pieniedzy-kiedy-i-jakie-odszkodowania-otrzymaja

Wywłaszczeni nadal nie otrzymali pieniędzy. Kiedy i jakie...

Mimo iż od rozpoczęcia budowy obwodnicy Suwałk minęło już ponad pół roku byli właściciele działek, na których prowadzona jest inwestycja, nadal nie otrzymali za nie pieniędzy. Kiedy osoby, którym wywłaszczono działki otrzymają odszkodowania...

R E K L A M A

reklamareja


REKLAMA

Oferty sylwestrowe znajdziesz na www.sylwester.suwalki.pl

Na sygnale


pijany-kierowca-spowodowal-kolizje-i-zasnal

Pijany 71-latek spowodował kolizje i zasnął

Pijany kierowca, który miał blisko 1,8 promila alkoholu w organizmie spowodował kolizję. Teraz za swoje nieodpowiedzialne postępowanie odpowie przed sądem.

 Suwałki: O tym się mówi: