perspektywa (uslugi ksiegowe)

Szkoła w Becejłach zamknięta. Dzieci stoją pod budynkiem

szkoła podstawowa becejły zamknięta

Kilkanaścioro dzieci z Gminy Szypliszki nie rozpoczęło jeszcze swojej nauki. Wszystko przez zamkniętą szkołę.

Wszystko zaczęło się w lutym, kiedy to Fundacja "Edukacja Razem" poinformowała, że od kolejnego roku szkolnego rezygnuje z prowadzenia Szkoły Podstawowej w Becejłach. Z tej obawy rodzice poprosili o pomoc podlaskiego kuratora oświaty. Pani Jadwiga Szczypiń, która przyjechała na spotkanie z mieszkańcami poinformowała ich, że placówka przejdzie pod gminę. Już wtedy lokalne władze domagały się od rodziców wyboru innej szkoły dla ich pociech. Ze względu na zaistniałe zamieszanie i wątpliwości część z nich tak zrobiła.

Kuratorium nie zezwoliło na zamknięcie szkoły. Jednak już drugi dzień drzwi do budynku są zamknięte. Będący na miejscu zaniepokojeni rodzice poinformowali, że przez kolejne dni również będą przywozić swoje dzieci. Mieszkańcy mają żal, że nie było jasnej informacji o jej likwidacji.

Podlaski kurator oświaty już złożyła skargę na wójta do wojewody, że ten nie przejął placówki do prowadzenia. Do sprawy jeszcze wrócimy. 

Wiadomości


wszystko-dla-milosnikow-fantastyki-byly-filmy-i-turnieje-w-gry-planszowe-zdjecia

Wszystko dla miłośników fantastyki. Były filmy i turnieje w...

Wczoraj w Suwalskim Ośrodku Kultury odbyło się wydarzenie pod nazwą "Dzień Fantastyczny". W programie były między innymi: filmy, dyskusje oraz turnieje.

Sport


mistrzostwo-polski-mlodzikow-nalezy-do-ukz-grot-suwalki

Mistrzostwo Polski Młodzików należy do suwalskich...

W miniony weekend w Mikołajkach odbyły się Mistrzostwa Polski Młodzików w klasie CADET. W kategorii do lat 14 suwalscy żeglarze okazali się najlepsi.

Biznes


wywlaszczeni-nadal-nie-otrzymali-pieniedzy-kiedy-i-jakie-odszkodowania-otrzymaja

Wywłaszczeni nadal nie otrzymali pieniędzy. Kiedy i jakie...

Mimo iż od rozpoczęcia budowy obwodnicy Suwałk minęło już ponad pół roku byli właściciele działek, na których prowadzona jest inwestycja, nadal nie otrzymali za nie pieniędzy. Kiedy osoby, którym wywłaszczono działki otrzymają odszkodowania...

R E K L A M A

reklamareja


REKLAMA

Oferty sylwestrowe znajdziesz na www.sylwester.suwalki.pl

Na sygnale


pijany-kierowca-spowodowal-kolizje-i-zasnal

Pijany 71-latek spowodował kolizje i zasnął

Pijany kierowca, który miał blisko 1,8 promila alkoholu w organizmie spowodował kolizję. Teraz za swoje nieodpowiedzialne postępowanie odpowie przed sądem.

 Suwałki: O tym się mówi: