perspektywa (uslugi ksiegowe)

Radioaktywna chmura nad Suwałkami? Nie daj się nabrać

stężenie radioaktywne suwałki

Coraz większa liczba użytkowników Internetu alarmuje o awarii w belgijskiej elektrowni atomowej Tihange w Belgii. Pojawiają ssię także informacje, że nad Polską unosi się radioaktywna chmura.

Niestety plotka o domniemanej radioaktywnej chmurze poszła w świat, a nawet dotarła do Polski. Spotkaliśmy się również z nietypowym wpisem mieszkanki Suwałk, która pytała – Czy ma ktoś na sprzedaż płyn Lugola? Wielu starszych suwalczan pamięta, jak po katastrofie w Czarnobylu musieli spożywać go ponieważ miał zapobiec wchłanianiu radioaktywnego izotopu kodu.

W związku z pojawiającymi się zapytaniami dotyczącymi bezpieczeństwa belgijskiej elektrowni jądrowej Tihange, Państwowa Agencja Atomistyki poinformowała, że na terenie elektrowni nie doszło do awarii, a w związku z tym nie istnieje jakiekolwiek zagrożenie radiacyjne.

- Uwzględniając powyższe, nie należy podejmować żadnych działań, a w szczególności przyjmować preparatów z jodem na własną rękę. Cytowane w informacjach medialnych "mikropęknięcia" w reaktorze elektrowni jądrowej Tihange są w istocie drobnymi, powierzchniowymi (kilka milimetrów) pęknięciami w grubej na kilkanaście centymetrów stalowej obudowie zbiornika ciśnieniowego reaktora- dodają eksperci z PAA.

Państwowa Agencja Atomistyki jako dozór jądrowy prowadzi bieżący monitoring sytuacji radiacyjnej kraju. W ostatnich dniach nie nastąpiło żadne podwyższenie poziomu promieniowania jonizującego nad terytorium Polski. 

Wiadomości


wszystko-dla-milosnikow-fantastyki-byly-filmy-i-turnieje-w-gry-planszowe-zdjecia

Wszystko dla miłośników fantastyki. Były filmy i turnieje w...

Wczoraj w Suwalskim Ośrodku Kultury odbyło się wydarzenie pod nazwą "Dzień Fantastyczny". W programie były między innymi: filmy, dyskusje oraz turnieje.

Sport


mistrzostwo-polski-mlodzikow-nalezy-do-ukz-grot-suwalki

Mistrzostwo Polski Młodzików należy do suwalskich...

W miniony weekend w Mikołajkach odbyły się Mistrzostwa Polski Młodzików w klasie CADET. W kategorii do lat 14 suwalscy żeglarze okazali się najlepsi.

Biznes


wywlaszczeni-nadal-nie-otrzymali-pieniedzy-kiedy-i-jakie-odszkodowania-otrzymaja

Wywłaszczeni nadal nie otrzymali pieniędzy. Kiedy i jakie...

Mimo iż od rozpoczęcia budowy obwodnicy Suwałk minęło już ponad pół roku byli właściciele działek, na których prowadzona jest inwestycja, nadal nie otrzymali za nie pieniędzy. Kiedy osoby, którym wywłaszczono działki otrzymają odszkodowania...

R E K L A M A

reklamareja


REKLAMA

Oferty sylwestrowe znajdziesz na www.sylwester.suwalki.pl

Na sygnale


pijany-kierowca-spowodowal-kolizje-i-zasnal

Pijany 71-latek spowodował kolizje i zasnął

Pijany kierowca, który miał blisko 1,8 promila alkoholu w organizmie spowodował kolizję. Teraz za swoje nieodpowiedzialne postępowanie odpowie przed sądem.

 Suwałki: O tym się mówi: