Dlaczego cytryna jest kwaśna, a krew czerwona? Jak się buduje domy i skąd się biorą pieniądze w bankomacie? Na te i kilkaset innych pytań będą mogli odpowiedzieć najmłodsi studenci Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Suwałkach. Właśnie ruszyła rekrutacja na Uniwersytet Dziecięcy.

Dzieci w wieku od 6 do 10 lat przez kilka miesięcy będą poznawały tajniki nauki. Wcielą się w rolę ratowników medycznych, inżynierów, biologów, czy fotografów. Nie zabraknie też zajęć sportowo-rekreacyjnych i mnóstwa dodatkowych niespodzianek.

- Stwarzamy maluchom możliwość wartościowego spędzania wolnego czasu i zaszczepia w nich zamiłowanie do nauki i poznawania świata - powiedział Dawid Harasim, rzecznik prasowy PWSZ w Suwałkach.

Rekrutacja potrwa do 9 października lub do wyczerpania miejsc, których liczba jest ograniczona. Formularz rekrutacyjny można znaleźć na stronie uczelni. 10 października zostanie ogłoszona lista osób przyjętych oraz lista rezerwowa.

Uroczysta inauguracja Roku Akademickiego najmłodszych studentów odbędzie się 21 października. Następnie na małych żaków czeka około 15 spotkań i uroczyste Zakończenie Roku.

Patronem medialnym Uniwersytetu Dziecięcego jest Kurier Suwalski.