perspektywa (uslugi ksiegowe)

Rusza rekrutacja na Uniwersytet Dziecięcy

uniwersytet dziecięcy suwałki

Dlaczego cytryna jest kwaśna, a krew czerwona? Jak się buduje domy i skąd się biorą pieniądze w bankomacie? Na te i kilkaset innych pytań będą mogli odpowiedzieć najmłodsi studenci Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Suwałkach. Właśnie ruszyła rekrutacja na Uniwersytet Dziecięcy.

Dzieci w wieku od 6 do 10 lat przez kilka miesięcy będą poznawały tajniki nauki. Wcielą się w rolę ratowników medycznych, inżynierów, biologów, czy fotografów. Nie zabraknie też zajęć sportowo-rekreacyjnych i mnóstwa dodatkowych niespodzianek.

- Stwarzamy maluchom możliwość wartościowego spędzania wolnego czasu i zaszczepia w nich zamiłowanie do nauki i poznawania świata - powiedział Dawid Harasim, rzecznik prasowy PWSZ w Suwałkach.

Rekrutacja potrwa do 9 października lub do wyczerpania miejsc, których liczba jest ograniczona. Formularz rekrutacyjny można znaleźć na stronie uczelni. 10 października zostanie ogłoszona lista osób przyjętych oraz lista rezerwowa.

Uroczysta inauguracja Roku Akademickiego najmłodszych studentów odbędzie się 21 października. Następnie na małych żaków czeka około 15 spotkań i uroczyste Zakończenie Roku.

Patronem medialnym Uniwersytetu Dziecięcego jest Kurier Suwalski. 

Wiadomości


wszystko-dla-milosnikow-fantastyki-byly-filmy-i-turnieje-w-gry-planszowe-zdjecia

Wszystko dla miłośników fantastyki. Były filmy i turnieje w...

Wczoraj w Suwalskim Ośrodku Kultury odbyło się wydarzenie pod nazwą "Dzień Fantastyczny". W programie były między innymi: filmy, dyskusje oraz turnieje.

Sport


mistrzostwo-polski-mlodzikow-nalezy-do-ukz-grot-suwalki

Mistrzostwo Polski Młodzików należy do suwalskich...

W miniony weekend w Mikołajkach odbyły się Mistrzostwa Polski Młodzików w klasie CADET. W kategorii do lat 14 suwalscy żeglarze okazali się najlepsi.

Biznes


wywlaszczeni-nadal-nie-otrzymali-pieniedzy-kiedy-i-jakie-odszkodowania-otrzymaja

Wywłaszczeni nadal nie otrzymali pieniędzy. Kiedy i jakie...

Mimo iż od rozpoczęcia budowy obwodnicy Suwałk minęło już ponad pół roku byli właściciele działek, na których prowadzona jest inwestycja, nadal nie otrzymali za nie pieniędzy. Kiedy osoby, którym wywłaszczono działki otrzymają odszkodowania...

R E K L A M A

reklamareja


REKLAMA

Oferty sylwestrowe znajdziesz na www.sylwester.suwalki.pl

Na sygnale


pijany-kierowca-spowodowal-kolizje-i-zasnal

Pijany 71-latek spowodował kolizje i zasnął

Pijany kierowca, który miał blisko 1,8 promila alkoholu w organizmie spowodował kolizję. Teraz za swoje nieodpowiedzialne postępowanie odpowie przed sądem.

 Suwałki: O tym się mówi: