Zakończyła się inwestycja dzięki, której przy dziewięciu suwalskich przedszkolach powstały nowoczesne place zabaw. Wszystko za sprawą projektu unijnego za pół miliona euro.

W ramach programu Polska Litwa 2014-2020 wybudowano place zabaw przy przedszkolach nr 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 i 10. Dziś prezydent Suwałk Czesław Renkiewicz podczas spotkania z dziennikarzami w Przedszkolu nr 8 zaprezentował jak wygląda jeden z nich.

- Place zabaw zostały wyposażone w zestawy integracyjne do zabaw dla dzieci. Każdy z nich ma nawierzchnię bezpieczną poliuretanową, są huśtawki, bujaki na sprężynie, domki i zestawy równoważni, ławki oraz kosze na śmieci. Projekt obejmuje również działania tak zwane miękkie dotyczące zdrowego stylu życia, zajęcia dla dzieci i rodziców z rodzin wykluczonych społecznie, szkolenia dotyczące zdrowego żywienia dla nauczycieli przedszkoli - mówił w trakcie spotkania z dziennikarzami Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk.

Zakupiono też sprzęt do przedszkoli do zajęć ruchowych przy muzyce oraz zajęć sportowych z elementami gimnastyki korekcyjnej.

Budżet całego projektu to 500.000 euro z czego dofinansowanie z programu wyniosło 425.000 euro.