Stowarzyszenie Przewoźników Podlasia wystosowało pismo do prezydenta w sprawie rozważenie możliwości zniesienia lub ograniczenia zakazu wyprzedzania przez pojazdy ciężarowe na terenie drogi krajowej numer 8.

- Wystosowaliśmy pismo do prezydenta Czesława Renkiewicza w sprawie rozważenia możliwości zniesienia całkowitego lub częściowego zakazu wyprzedzania przez pojazdy ciężarowe na drodze krajowej numer 8 przebiegającej przez miasto Suwałki – poinformował Mikołaj Linkiewicz Dyrektor Biura SPP.

- Powodem wystąpienia są tworzące się wielokilometrowe korki blokujące przejazdy zarówno przez pojazdy ciężarowe, jak i osobowe, szczególnie te, które chcą wykonać manewr skrętu w prawo z lewego pasa. Znaczące utrudnienia w przejazdach mają miejscowe firmy transportowe- dodał Mikołaj Linkiewicz.

- Chodzi o znalezienie rozwiązania udrażniającego przejazd przez miasto Suwałki, do czasu zbudowania obwodnicy. Sprawa była rozpatrywana przez Komisję Bezpieczeństwa Rady Miejskiej i rozważane są różne koncepcje. Ostateczna decyzja należy w tej sprawie do Pana Prezydenta Miasta- podsumował Mikołaj Linkiewicz.