Już w najbliższą niedzielę (24 września) odbędą się obchody Europejskiego Dnia Bez Samochodu. W Suwałkach na uczestników zorganizowanego przejazdu rowerowego i minifestynu czekają liczne atrakcje, a także cenne nagrody. Warto więc w tym dniu pozostawić swój samochód na parkingu lub w garażu i przesiąść się na rower.

Program obchodów tegorocznego Dnia Bez Samochodu przewiduje przejazd rowerowy przez miasto. Wyruszy on z parkingu przy markecie Kaufland o godzinie 10:00, a następnie przejedzie ulicami Armii Krajowej, Reja i Staszica do Parku Konstytucji 3-Maja. W Parku odbędzie się minifestyn z wieloma atrakcjami. W tym roku przewidziano gry i zabawy sprawnościowe z nagrodami dla dzieci i młodzieży, quiz wiedzy dla dorosłych, zabawy dla małych dzieci, doradztwo techniczne i regulację rowerów przez specjalistów. Odbędzie się również szkolenie z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej, badania ciśnienia tętniczego, poziomu cukru we krwi oraz badanie tlenku węgla w wydychanym powietrzu. W tym dniu policjanci będą znakować rowery.

W tym dniu przewidziano bezpłatne przejazdy autobusami komunikacji miejskiej dla właścicieli samochodów osobowych, na podstawie posiadanego dowodu rejestracyjnego pojazdu. Uczestnicy przejazdu mogą wziąć udział w losowaniu trzech rowerów. W losowaniu zwycięzców wezmą udział losy, które uczestnicy przejazdu otrzymają pod Kauflandem i wypełnione wrzucą do skrzynki w Parku.