Suwalscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież w jednym z domów na Osiedlu Kolejowym w Suwałkach. 49-latek usłyszał już zarzut kradzieży. Teraz za kradzież w warunkach recydywy odpowie przed sądem.

W niedzielę, tuż przed północą, dyżurny suwalskiej policji powiadomiony został o włamaniu do jednego z domów na Osiedlu Kolejowym. We wskazane miejsce natychmiast wysłano policyjny patrol. W rozmowie ze zgłaszającymi mundurowi ustalili, że obudził ich hałas, a kiedy otworzyli oczy zauważyli w swoim domu złodzieja, który na ich widok uciekł. Mimo zaskakującej sytuacji pokrzywdzeni zapamiętali rysopis sprawcy. Informację o zdarzeniu przekazano wszystkim patrolom pełniącym w tym czasie służbę. Chwilę później policjanci zatrzymali 49- latka, którego rysopis odpowiadał podanemu przez pokrzywdzonych. Okazało się, że złodziej wszedł do domu, gdzie nie zamknięto drzwi i ukradł torebkę damską z zawartością portfela i drobnych przedmiotów, ale też ubrania powodując łącznie straty w wysokości ponad 2 500 złotych. Uciekając z miejsca przestępstwa porzucił swój łup.

Policjanci odzyskali utracone mienie, a zatrzymany noc spędził w policyjnym areszcie. Wczoraj usłyszał zarzut kradzieży. Teraz za kradzież w warunkach recydywy odpowie przed sądem.