17 listopada o godzinie 18:00 Bank Zachodni WBK i Suwalski Ośrodek Kultury zapraszają na wernisaż wystawy zdjęć laureatów 13. edycji konkursu BZ WBK Press Foto. Nagrodzone zdjęcia prezentowane są w sześciu kategoriach konkursowych: Wydarzenia, Życie codzienne, Kultura i sztuka, Natura, Portrety, Sport. Przypominają nam, co było ważne w Polsce i na świecie w ubiegłym roku.

Przed wernisażem, o godz. 16.30, organizatorzy zapraszają na bezpłatne spotkanie autorskie z Karoliną Jonderko, laureatką wielu prestiżowych nagród, w tym 13. edycji BZ WBK Press Foto, która w dniach 17-18 listopada poprowadzi również warsztaty fotograficzne „Od pasji do profesjonalizmu”.

Udział w warsztatach jest bezpłatny (liczba miejsc ograniczona). Zgłoszenia: biuro@bzwbkpressfoto.pl. 

Autor najlepszego zdjęcia zrobionego podczas warsztatów otrzyma nagrodę specjalną aparat Instax mini 70 z filmem. Karolina Jonderko jest członkinią agencji Napo Images, absolwentką fotografii na wydziale operatorskim w Szkole Filmowej w Łodzi. W 2015 r. - w ramach nagrody Magnum & Ideas Tap Award - odbyła staż w redakcji agencji Magnum Photos w Nowym Yorku. W 2016 r jako jedna z 12 uczestników z całego świata została nominowana do warsztatów Joop Swart Masterclass organizowanych przez World Press Photo.