„Twórczość przestrzenią wolności”, pod takim hasłem przebiegać będzie tegoroczna, siedemnasta edycja Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Dzieci i Młodzieży WIGRASZEK, 18-21 czerwca.

18 czerwca 2018 (poniedziałek)

9.00-11.00 | 11.30-13.30

PTAKI-MOBILE warsztaty plastyczne (foyer, I piętro)

9.30-11.30

PTAKI warsztaty fotograficzne (sala 1.21)

10.30-13.45 PREZENTACJE KONKURSOWE

– 10.30 Jest taki kwiat, Teatr Słoneczko z Suwałk, 40′, (Sala im A. Wajdy)

– 11.20 Pudło, Teatr Mniejszy od Mikrusa z Suwałk, Suwalski Ośrodek Kultury, 40′, (Sala Kameralna)

– 12.10 Żuki, Teatr Żółtodziób z Białegostoku, 25′, (Sala im A. Wajdy)

– 13.15 Wewnątrz…, Grodzieńska Nadzieja z Grodna, Państwowy Teatr Muzyczno-Dramatyczny, Białoruś, 30′, (Sala im A. Wajdy)

16.30 PLAC TEATRALNY prezentacje zespołów konkursowych (plac przed SOK)

17.00 INAUGURACJA FESTIWALU – ZUZIA i PRZYJACIELE >>

spektakl muzyczny SOK (Sala im. Andrzeja Wajdy)

19 czerwca 2018 (wtorek)

9.00-13.45 PREZENTACJE KONKURSOWE

– 9.00 Mądrym nikt się nie rodzi, DDS Zrkadlo z Kremnicy, Słowacja, 40′, (Sala Kameralna)

– 9.50 Rusałka, Grodzieński Dzwoneczek z Grodna, Białoruś, 50′, (Sala im A. Wajdy)

– 10.50 Otarcia, Teatr Forma z Andrychowa, 25′, (Sala Kameralna)

– 11.25 Piętro niżej, Koło Teatralne SP 22 z Wrocławia, 10′, (Sala Kameralna)

– 13.00 Chciałbym podarować Ci księżyc, Studio Teatralne Skrajokliai z Olity (Litwa), 45′, (Sala Kameralna)

9.00-11.00 | 11.30-13.30

PTAKI-MOBILE warsztaty plastyczne (foyer, I piętro)

9.30-11.30 | 17.00-19.00

PTAKI warsztaty fotograficzne (sala 1.21)

17.00-17.45 PREZENTACJE KONKURSOWE

– 17.00 Dziewczynka z zapałkami, Teatr DS ATD z Żar Słowacja, 15′, (Sala Kameralna)

– 17.25 A ty?, Teatr Notoco z Kraśnika, 20′, (Sala Kameralna)

20 czerwca 2018 (środa)

9.00-12.50 PREZENTACJE KONKURSOWE

– 9.00 Kluseczka, czyli niech mnie ktoś pokocha, Studio Teatralne Julii Kotarskiej-Rekosz z Warszawy, 35′, (Sala Kameralna)

– 9.40 Dziewczyna kwiat, Studio Teatralne Drevinukas z Olity (Litwa), 45′, (Sala im A. Wajdy)

– 10.40 Gdzie jest Hosi?, Grupa Teatralna Kafelek z Małogoszczy, 30′, (Sala Kameralna)

– 11.25 Stopklatka, Teatr Scena Kotłownia z Ostrowi Mazowieckiej, 45′, (Sala Kameralna)

– 12.25 Wiedźma, Teatr 4 z Białegostoku, 25′, (Sala Kameralna)

9.00-11.00 | 11.30-13.30

– PTAKI-MOBILE warsztaty plastyczne (foyer, I piętro)

9.30-11.30

PTAKI warsztaty fotograficzne (sala 1.21)

13.00 HISTORIA TOMCIA PALUCHA >>

studenci Kijowskiego Narodowego Uniwersytetu Teatru, Filmu i Telewizji (Sala im. A. Wajdy)

16.00-19.00

– PTAKI-MOBILE | PTAKI, przygotowanie do wystawy (park Konstytucji 3 Maja)

UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE FESTIWALU (park Konstytucji 3 Maja)

– 20.00 PTAKI – LOTY I NIELOTY zdarzenie teatralne i otwarcie wystawy plastyczno-fotograficznej

– 21.00 wręczenie nagród Laureatom festiwalu

21.30 CYRK BEZ PRZEMOCY >>

spektakl Teatru Klinika Lalek z Wrocławia (park Konstytucji 3 Maja)