Prawdopodobnie już od 6 grudnia będzie można korzystać z zadaszonego lodowiska przy Szkole Podstawowej nr 11. Prace budowlane na tym obiekcie powinny rozpocząć się lada dzień. Inwestycję za 633 450 złotych zrealizuje firma z Cieszyna.

Przetarg na tę inwestycję został ogłoszony w systemie „projektuj i buduj”. 2 listopada został złożony wniosek o wydanie pozwolenia na budowę. Decyzja jest od 10 listopada i ma charakter natychmiastowej wykonalności.

- Wiemy, że produkcja konstrukcji i przykrycia lodowiska jest zaawansowana. Zgodnie z tym co deklaruje wykonawca, prace montażowe powinny zacząć się 27 listopada i zakończyć do 6 grudnia – informuje Czesław Renkiewicz.

Poza okresem funkcjonowania lodowiska płyta obiektu ma być przystosowana do wykorzystania przez rolkarzy. Poza zadaszeniem powstanie też oświetlenie lodowiska i chodniki wokół płyty połączone z istniejącymi ciągami komunikacyjnymi.

Cała inwestycja to odpowiedź na głosy mieszkańców, którzy od dawna zwracali uwagę na to, że zadaszenie tego obiektu jest potrzebneJeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem to od 6 grudnia dzieci, młodzież i dorośli będą mogli korzystać z lodowiska w dużo bardziej komfortowych warunkach niż dotychczas.