W XXV Festiwalu Piosenki i Poezji Patriotycznej wzięło udział ponad 120 uczestników, którzy zaprezentowali 93 utwory.

festiwal piosenki patriotycznej suwalki

festiwal piosenki patriotycznej suwalki

festiwal piosenki patriotycznej suwalki

festiwal piosenki patriotycznej suwalki

festiwal piosenki patriotycznej suwalki

festiwal piosenki patriotycznej suwalki

festiwal piosenki patriotycznej suwalki

festiwal piosenki patriotycznej suwalki

festiwal piosenki patriotycznej suwalki

festiwal piosenki patriotycznej suwalki

 

Ze względu na dużą ilość wykonawców i bardzo wysoki oraz wyrównany poziom poszczególnych występów Jury, aby ocenić sprawiedliwie, niejednokrotnie musiało przyznać miejsca równoległe.

Kategoria piosenki:

I Julia Jachimowicz I LO Suwałki

I Anna Barszczewska I LO Suwałki

II Weronika Ostrowska Liceum Ogólnokształcące im. Króla Kazimierza Jagiellończyka w Wysokiem Mazowieckiem

II Magdalena Bartoszewicz I Liceum Ogólnokształcące im. Grzegorza Piramowicza w Augustowie

III Gabriela Biała Liceum Ogólnokształcące im. Króla Kazimierza Jagiellończyka w Wysokiem Mazowieckiem

III 2 LO Band w składzie: Zuzanna Stankiewicz, Dominika Sala, Wiktor Bogdan, Michał Letkiewicz, Szymon Koprowski, Damian Dubiński II LO Suwałki

Kategoria recytacji

I Wiktoria Cichosz I LO Suwałki

I Zuzanna Kułak I LO Suwałki

I Klaudia Łozińska I LO Suwałki

II Julia Filipow I LO w Augustowie

II Agnieszka Jaśko I LO w Augustowie

II Ewelina Stankiewicz I LO w Augustowie

II Justyna Wasilewska II Liceum Ogólnokształcące im. Polonii i Polaków na Świecie w Augustowie

III Wiktoria Buchowska ZST w Suwałkach

III Klaudia Michałowska II Liceum Ogólnokształcące im. Polonii i Polaków na Świecie w Augustowie

III Urszula Prostko II Liceum Ogólnokształcące im. Polonii i Polaków na Świecie w Augustowie

III Klaudia Stach Zespół Szkół Licealnych i Zawodowych w Olecku

 

Kategoria twórczości własnej

I Karolina Kuryło I LO Suwałki

II Aleksandra Andrzejewska I LO Suwałki

II Ewelina Podbielska I LO Suwałki

III Maria Magdalena Czarniecka II Liceum Ogólnokształcące im. Polonii i Polaków na Świecie w Augustowie

III Martyna Petas Augustowskie Centrum Edukacyjne w Augustowie

III Bartosz Radziewicz I Liceum Ogólnokształcące im. Grzegorza Piramowicza w Augustowie

III Katarzyna Skibicka II Liceum Ogólnokształcące im. Polonii i Polaków na Świecie w Augustowie