Suwalscy karatecy zdobyli dwa medale na Mistrzostwach Europy. W mistrzostwach wzięło udział 334 zawodników z 23 państw, polska reprezentacja liczyła 58 zawodników, w tym siedmioro suwalczan.

W dniu 11 listopada 2017 roku suwalscy karatecy, jako członkowie Kadry Narodowej wystartowali na Mistrzostwach Europy Kadetów U-16 i Młodzieżowców U-21. Gospodarzem Mistrzostw była Polska.

Suwalscy zawodnicy zdobyli dwa medale – srebro zdobyła Aleksandra Rybacka w kumite kadetek do 50 kg. Natomiast brąz wywalczył nowicjusz Piotr Barwicki w kumite kadetów do 50 kg.

Ola w zeszłym roku była Mistrzynią Europy, w tym roku po wygraniu dwóch pojedynków też doszła do finału, ale w finale uległa nieznacznie po dogrywce zawodniczce z Litwy. Litwinka Svinkunaite Brigita wygrała przez wskazanie sędziów. W pierwszej walce nasza zawodniczka pokonała jednogłośnie Węgierkę Dveri Maję. W drugim pojedynku także jednogłośnie zwyciężyła Ukrainkę Pryshijak Anastasiję.

Piotr - drugi medalista, pierwszą walkę przeszedł wolnym losem. W drugim pojedynku  zwyciężył przez wskazanie sędziów 3 do 2 remisów zawodnika z Węgier Rudiego Mate. W półfinale spotkał się z aktualnym Mistrzem Europy Petrauskas Edwardasem i przegrał przez wskazanie 4 do 1. Pozostali kadeci Kacper Sawicki i Aleksander Konikowski przegrali swoje pierwsze pojedynki.