Zmarła ppor. Irena Piekarska zwana przez suwalskich harcerzy "harcerską babcią". Miała 94 lata. Uroczystoci pogrzebowe odbędą się 17 listopada.

10 listopada w suwalskim szpitalu mając 94 lata zmarła ppor. Irena Piekarska ps. „Ira" - Łączniczka Armii Krajowej w Obwodzie AK Suwałki, siostra Stanisława Piekarskiego ps. „Kukułka" oraz Mariana Piekarskiego ps. „Ryś" - Patrona 1 Suwalskiej Drużyny Harcerzy „Baszta" Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej.

- Irena Piekarska, zwana przez harcerzy „harcerską babcią" była niesamowitą pełną życia osobą, która aktywnie uczestniczyła w harcerskim życiu suwalskiej młodzieży - powidział phm. Piotr Rydzewski.

Irena Piekarska urodziła się 1 marca 1923 roku. Była żołnierzem Armii Krajowej. Za swą działalność była prześladowana przez władze komunistyczne. Aresztowana, siedziała w celi śmierci. 30 października 2000 roku została mianowana przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej na stopień podporucznika.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się 17 listopada 2017 roku (piątek). O godzinie 14:00 odbędzie się Msza Święta pogrzebowa w Parafii Konkatedralnej św. Aleksandra w Suwałkach. Po czym nastąpi wyprowadzenie i najprawdopodobniej przemarsz w asyście harcerzy, harcerek, rodziny, przyjaciół oraz zebranych osób na cmentarz parafialny przy ulicy Bakałarzewskiej.

- Serdecznie zapraszamy wszystkich suwalczan do uczestnictwa w ostatniej drodze ś.p. Ireny Piekarskiej oraz prosimy o modlitwę za Jej duszę - dodał phm. Piotr Rydzewski.