Na co dzień możemy spotkać go na ulicach Suwałk lub na ścieżkach Suwalszczyzny nie raz pokonującego dziesiątki kilometrów. Już wkrótce będziemy mogli zobaczyć go w telewizji w programie „Super Ludzie”. Mowa tu o Rafale Miszkielu, który, mimo iż jeździ na wózku inwalidzkim pokazuje, że jest w stanie wiele osiągnąć.

Suwalczanin Rafał Miszkiel cztery lata temu uległ wypadkowi i doznał wielopoziomowego złamania kręgów z porażeniem kończyn dolnych oraz amputacji prawej ręki na wysokości jednej trzeciej przedramienia.

Prowadzi kanał w serwisie YouTube „Życie na wózku”, który śledzi 76 tysięcy internautów. W swoich filmach pokazuje, jak wygląda życie osoby z jego niepełnosprawnością, z jakimi boryka się problemami, ale też chwali się swoimi osiągnięciami. W minionym roku otrzymał nagrodę w kategorii „Osobowość Internetowa”.

Już w najbliższą niedzielę o godzinie 11:00 będziemy mogli zobaczyć go na antenie Super Polsat w programie „SuperLudzie”. Jest to seria dokumentów przedstawiająca osoby niepełnosprawne, które przełamują każdą barierę i pokazują, że niemożliwe nie istnieje. Sięgają dalej niż inni. Patrzą na świat z innej perspektywy. Potrafią być szybcy. Najszybsi. Docierają w najdalsze zakamarki świata. Niektórzy z nich są artystami. Inni uczynili ze swojego życia sztukę. Kochają wyzwania. Kochają swoje rodziny. Żyją chwilą. Bez barier. Mijamy ich codziennie na ulicy. Są naszymi koleżankami, szefami, sąsiadami. Żyją wśród nas. Ich postawa może stanowić motywację dla wszystkich, także osób w pełni sprawnych fizycznie.

Aktualizacja:

Program zostanie wyemitowany 10 grudnia

rafal mieszkiel suwałki

rafal mieszkiel suwałki