Na moc atrakcji mogą liczyć w grudniu mieszkańcy Suwałk. Władze miasta zaplanowały Wigilię Miejską, Jarmark Świąteczny oraz miejski Sylwester.

- Już w mikołajki 6 grudnia zapraszamy na plac Marii Konopnickiej, gdzie o godzinie 17.00 odbędzie się uroczyste rozświetlenie miejskiej choinki. Przy okazji tego wydarzenia wystąpi Studio Piosenki Świetlik, będą konkursy z nagrodami i słodkie upominki dla dzieci, a także wspólne kolędowanie - poinformował Kamil Sznel, kierownik biura prezydenta Suwałk.

Kolejnym wydarzeniem będzie Jarmark Świąteczny na placu Marii Konopnickiej. Jego otwarcie zaplanowano na sobotę 16 grudnia o godzinie 17:00. Suwalczanie będą mogli kupić oryginalne świąteczne upominki i bożonarodzeniowe specjały. Zaplanowano koncert suwalskiego zespołu Zmiana Wachty, animacje dla dzieci i familijne warsztaty. Stoiska będą na placu do wtorku 19 grudnia.

Natomiast w niedzielę 17 grudnia po godzinie 13:00 na placu Marii Konopnickiej odbędzie się Wigilia Miejska. To wyjątkowy czas, kiedy będziemy mogli podzielić się opłatkiem i złożyć sobie życzenia. Będzie też kolędowanie z zespołem Shamrock i z Beciakami, poczęstunek wigilijny, spotkanie ze świętym Mikołajem, żywa stajenka i konkursy z nagrodami.

Grudzień na placu Marii Konopnickiej zakończy impreza sylwestrowa. Początek wydarzenia 31 grudnia o godzinie 21:00. W programie starcie DJ Andy Tass z DJ Suchy oraz koncert gwiazdy - Wander Years, czyli przeboje w klimacie pop, rock i disco. Zaplanowano również pokaz sztucznych ogni, a także konkursy z nagrodami i wiele innych atrakcji.