Umowa obowiązkowego ubezpieczenia komunikacyjnego niebawem wygasa? Wcale nie musisz przedłużać polisy u tego samego ubezpieczyciela. Korzystając z kalkulatora OC, szybko dotrzesz do najkorzystniejszych ofert. Sprawdź, jak działa takie narzędzie, które nie wymaga podawania danych osobowych.

Ten sam ubezpieczający może zapłacić nawet kilkaset złotych więcej za ubezpieczenie OC – tyle wynoszą różnice między ofertami poszczególnych towarzystw ubezpieczeniowych. Przypadkowy wybór oznacza zatem spore straty, a przecież za OC nie warto przepłacać. Dlatego z pomocą przychodzi kalkulator ubezpieczeniowy, który pomaga oszacować wysokość składki i porównać propozycje wielu ubezpieczycieli. Nie wszyscy kierowcy chętnie korzystają z takich narzędzi, ponieważ obawiają się konieczności podawania danych osobowych. Nie jest to jednak standardem – jak czytamy w artykule dostępnym na https://ubezpieczamy-auto.pl/kalkulator-oc-bez-podawania-danych-jak-to-dziala/, niektóre porównywarki nie wymagają takich informacji.

Jak działa kalkulator OC bez podawania danych?

Aby kalkulator mógł przeprowadzić kalkulację, potrzebne są podstawowe informacje o ubezpieczającym oraz samochodzie. Chodzi o takie dane jak np.:

  • data urodzenia kierowcy,
  • data wydania prawa jazdy,
  • marka, model, rocznik samochodu,
  • pojemność silnika,
  • miejsce zamieszkania,
  • wysokość przyznanych zniżek.

Nie trzeba natomiast podawać takich informacji jak np. imię i nazwisko, PESEL, dokładny adres zamieszkania, numer rejestracyjny, numer VIN.

Po wypełnieniu formularza w kalkulatorze, użytkownik otrzymuje propozycje kilku towarzystw ubezpieczeniowych. Warto przy tym podkreślić, że niektórzy ubezpieczyciele wymagają numeru telefonu czy numeru PESEL – dopiero wtedy przedstawiają ofertę.

Kalkulator OC bez podawania danych – czy to wiarygodne?

Zastanawiasz się, czy kalkulator OC bez podawania danych osobowych przedstawia wiarygodne informacje na temat ofert ubezpieczeniowych? Między innymi w przypadku narzędzia dostępnego na http://kalkulatorubezpieczen.net.pl/ kalkulacje są prawdziwe.

Pamiętaj jednak, że wiarygodność ofert uzależniona jest w dużej mierze od tego, czy w formularzu podajesz prawdziwe dane. Jeśli wpiszesz informacje niezgodne ze stanem faktycznym, kalkulator nie będzie wiarygodnym narzędziem. Gdy dojdzie do podpisania umowy, towarzystwo ubezpieczeniowe ponownie przeprowadzi kalkulację – mogą pojawić się wówczas rozbieżności. Będą one tym większe, im więcej nieprawdziwych danych podasz w formularzu.