wtorek, 21 maja
Kurier Suwalski - Informacje Suwałki

Kajaki Marycha, Spływ kajakowy rzeką Marycha

Marycha to rzeka, która biegnie przez zachodnią część Suwalszczyzny, w obrębie Pojezierza Sejneńskiego. Jest lewobrzeżnym dopływem rzeki Czarna Hańcza i ma długość 81 km, z czego 23 km przebiega na terenie Białorusi.

Spływ kajakowy Zelwa – Stanowisko to jeden z najpopularniejszych odcinków spływu jednodniowego. Trasa zajmuje od 5 do 6 godzin, a wodowanie kajaków odbywa się przy moście we wsi Zelwa. Początkowo rzeka jest zarośnięta trzciną i strzałką wodną, jednak z biegiem trasy zauważymy zmiany: przy brzegach lasy, meandry i trudne płycizny. Należy zachować czujność, aby nie przepłynąć granicy Polski i Litwy, gdyż dalej rzeka wpada do Białorusi. Ten odcinek jest bardzo dziki i malowniczy krajobrazowo. Spływ ten jest idealny dla osób, które szukają wyzwania i przygody.

kajaki marycha

Marycha to rzeka o wyjątkowym charakterze, która płynie na pograniczu polsko-litewskim. Jej powierzchnia wynosi 432,4 km², a długość całkowita to 80,8 km². Źródła jej znajdują się w okolicach Puńska, a jej ujście do jeziora Pomorze. Jest ona popularnym szlakiem kajakowym, który przyciąga turystów szukających odpoczynku i relaksu w pięknym krajobrazie. Wycieczka trwa kilka godzin i prowadzi przez malownicze okolice wiejskich pól i zabudowań.

kajaki marycha