niedziela, 19 maja
Kurier Suwalski - Informacje Suwałki

MATERACE-1

Komunikacja miejska MPK, PGK Suwałki

Sieć komunikacji miejskiej w Suwałkach, zarządzana przez Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej, łączy różne części miasta oraz jego okolice. Jest to doskonała opcja dla tych, którzy podróżują bez własnego środka transportu. Z przystanku znajdującego się na placu M. Konopnickiej można skorzystać z autobusu numer 2, aby dotrzeć do ważnych atrakcji regionu, takich jak siedziba Wigierskiego Parku Narodowego w Krzywem, lub z autobusu numer 4, aby dojechać do stacji kolejki wąskotorowej w Płocicznie. Rozkład jazdy autobusów można znaleźć na tablicach przystankowych oraz na stronie internetowej www.pgk.suwalki.pl. Osoby korzystające z aplikacji mobilnych mogą także sprawdzić go w ogólnokrajowej aplikacji myBus online, która umożliwia łatwe znalezienie najbliższego przystanku.

Bilety na komunikację miejską można zakupić w kioskach, sklepach w pobliżu przystanków oraz przy biletomacie na przystanku przy placu M. Konopnickiej. Istnieje również opcja zakupu biletu telefonicznego za pośrednictwem aplikacji mobilnych, takich jak GoPay (https://gopay24.pl), mPay (www.mpay.pl), SkyCash (www.skycash.com) i moBiLET (www.mobilet.pl). Bilety można także nabyć u kierowców w trakcie postojów autobusów w formie „karnetów”, które zawierają cztery ulgowe bilety jednoprzejazdowe.

Przewóz bagażu o rozmiarach przekraczających 20 × 40 × 60 cm oraz przewóz psów podlega opłacie w wysokości 50% ceny biletu normalnego. Niestety, nie ma możliwości przewożenia rowerów. Jeśli planujesz podróż poza obszar miasta Suwałki, konieczne jest zakupienie biletu na strefę A lub B, a cennik dostępny jest na stronie www.pgk.suwalki.pl. Dodatkowe informacje można uzyskać w Centrum Obsługi Klienta ZKM Suwałki, które znajduje się w budynku administracji bazaru przy ul. Sejneńskiej 6d.