Powalone drzewa i uszkodzone dachy. Takie skutki orkanu Grzegorz usuwali strażacy w naszym regionie. Na szczęście silne porywy wiatru jeszcze dziś mają osłabnąć.

Od wielu godzin nad Polską prechodzi orkan Grzegorz. W związku z silnymi porywami wiatru więcej pracy mają strażacy z Suwałk oraz strażacy ochotnicy z pobliskich miejscowości. Interwencje dotyczą uszkodzonych dachów i przewróconych drzew.

Wczoraj około godziny 19:00 jednostka z OSP Jeleniewo została wezwana do usunięcia powalonego drzewa na drogę w pobliżu Wojewódzkiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Szelmencie.

wichura 4

Natomiast dziś około godziny 8:00 suwalscy strażacy usuwali blachę z komina, która oderwała się pod wpływem silnego wiatru.

wichura suwałki

wichura suwałki

 

- Dzisiaj największe porywy wiatru w Suwałkach wystąpiły przed południem i wyniosły 60 km/h - poinformowałą Barbara Jakubowska z IMGW

- Przewiduje się, że do końca obowiązywania ostrzeżenia, czyli dziś do godziny 22:00 stopniowo wiatr północno-zachodni nieco osłabnie, osiągając średnią prędkość od 25 km/h do 35 km/h, w porywach zaś, zwłaszcza na Suwalszczyźnie od 55 km/h do 70 km/h - dodała Barbara Jakubowska