Dwa wypadki, w których zginęła jedna osoba i jedna została ranna oraz zatrzymanych trzech nietrzeźwych kierujących. Tak suwalska policja podsumowała tegoroczną akcję "Znicz".

W tym roku akcja "Znicz" rozpoczęła się w piątek 27 października, a zakończyła 2 listopada. Nad bezpieczeństwem czuwało codziennie kilkudziesięciu funkcjonariuszy policji. Wszystko po to, by zapewnić maksymalne bezpieczeństwo wszystkim, którzy w te dni odwiedzali groby najbliższych.

W czasie tych siedmiu dni na drogach powiatu suwalskiego doszło do dwóch wypadków drogowych, w których zginęła jedna osoba i jedna została ranna. Mimo licznych apeli policjanci zatrzymali aż trzech nietrzeźwych kierujących.

Największe natężenie ruchu odnotowano na drogach dojazdowych i wokół cmentarzy. W wielu miejscach zmieniona została organizacja ruchu, tak by z jednej strony umożliwić wszystkim sprawne dotarcie do cmentarzy, z drugiej zaś przygotować miejsca parkingowe dla odwiedzających groby. W tych miejscach policjanci wspierani przez młodzież z klas mundurowych Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Suwałkach kierowali ruchem i pomagali kierowcom w sprawnym przemieszczaniu się. Funkcjonariusze patrolowali także okolice oraz same cmentarze, by zapewnić bezpieczeństwo odwiedzającym groby.