Kolejnym wielkim sukcesem mogą pochwalić się suwalscy żeglarze. Na zakończonej w niedzielę Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży na Zalewie Zegrzyńskim załogi UKŻ GROT znowu pokazały klasę i mistrzowski poziom.

O podium w Mistrzostwach Polski pod opieką Pawła Cherubina walczyły cztery załogi na łodziach klasy CADET. Dwie wracają z medalami. Julia Hościłowicz z Julią Kundzicz na załodze zajęły I miejsce w klasyfikacji kobiet i zdobyły tytuł Mistrza Polski w klasie CADET. To drugie z kolei złoto Julii, po ubiegłorocznym zwycięstwie. Natomiast Eryk Martynko z Kingą Martynko na załodze wywalczyli brązowy medal w klasyfikacji mężczyzn. Dla Eryka, to trzecie podium z kolei, po dwukrotnym Mistrzostwie Polski w 2015 i 2016 roku.

Doskonale spisały się również dwie pozostałe załogi, debiutujące na imprezie tej klasy. Michalina Hościłowicz z Klarą Tyczkowską uplasowały się na IX miejscu, a Amelia Piasecka z Anielą Nowak na X miejscu.

Tym samym suwalscy cadeciarze wypracowali w tym sezonie historyczny wynik sportowy. Mistrzostwo Świata Eryka i Kingi Martynko, szóste miejsce w klasyfikacji ogólnej Mistrzostw Świata i pierwsze wśród załóg żeńskich Julii Hościłowicz i Julii Kundzicz, a teraz doskonały wynik na Mistrzostwach Polski wszystkich czterech załóg.