Już po raz trzeci na pożegnanie lata nad Zalewem Arkadia odbędzie się blok imprez sportowo rekreacyjnych, podczas którego zaprezentują się suwalskie kluby sportowe oraz fitness.

W ostatnią niedzielę wakacji, 27 sierpnia nad Zalewem Arkadia od godziny 13:00 odbędzie się impreza sportowa pod nazwą „Suwalski Ekspres – Sportowe Zakończenie Wakacji”.

Wydarzenie rozpocznie się od zmagania siłaczy, następnie odbędzie się trening fitness. Będzie można wziąć również udział w zawodach w wyciskaniu sztangi, siłowaniu się na rękę, otwartych treningach sztuk walki oraz skorzystać z porad dietetyków. Dla najmłodszych – malowanie twarzy, pokaz baniek mydlanych, modelowanie balonów i wiele więcej. Na zakończenie sportowej części odbędzie się bieg pod nazwą „Rodzinny Ekspres” i marsz rekreacyjny nordic walking na dystansie 1,7 km oraz bieg „Suwalski Ekspres” na odcinku około 3,4 km.

Dodatkowo na boiskach do siatkówki plażowej już od godziny 10:00 będzie trwała rywalizacja siatkarzy oraz siatkarek o Puchar Prezydenta Miasta Suwałk, natomiast od godziny 11:00 rozpoczną się zmagania młodzieży w turnieju Beach Soccera.

Na sympatyków piłki nożnej będzie czekała wyjątkowa niespodzianka – warsztaty tricków piłkarskich w wykonaniu Pawła Skóry – aktualnego Mistrza Świata we freestyle football. 

fot.: archiwum