Już trzeci rok z rzędu w gronie wyróżnionych miast-gospodarzy najważniejszych imprez lekkoatletycznych w Polsce znalazły się Suwałki.

W 2018 roku Suwałki będą gospodarzem PZLA Mistrzostw Polski w Wielobojach oraz Sztafetach. O medale lekkoatleci rywalizować będą w drugi weekend czerwca. Należy zauważyć, iż mistrzostwa Polski sztafet są nową imprezą w polskim kalendarzu lekkoatletycznym. W związku z tym w programach głównych mistrzostw seniorów, które odbędą się w przyszłym roku w Lublinie oraz juniorów do lat 20, które zorganizuje Włocławek, nie pojawią się już biegi rozstawne. A zatem konkurencje biegowe, które kończą mistrzowskie imprezy lekkoatletyczne i zazwyczaj budzą największe emocje zostaną rozegrane na suwalskim stadionie.

Przyznanie miastu Suwałki prawa organizacji kolejnej imprezy lekkoatletycznej rangi mistrzowskiej potwierdza, iż Polski Związek Lekkiej Atletyki dostrzega zaangażowanie władz miasta w rozwój „królowej sportu”. W szczególności zwraca uwagę fakt, iż zostało powierzone zorganizowanie zawodów, których do tej pory nie było w kalendarzu imprez lekkoatletycznych.