Wczoraj w suwalskim szpitalu urodziła się Antosia. Jest ona pierwszym dzieckiem urodzonym w tym roku w naszym mieście. Dziś prezydent Suwałk pogratulował rodzicom oraz przekazał im wyprawkę.

Mała Antosia urodziła się 1 stycznia o godzinie 7:20. Ważyła 3,8 kilograma oraz otrzymała 10 punktów w skali Apgar. Rodzicami pierwszej Suwalczanki zostali Edyta i Marcin Rojek.

Dziś prezydent Suwałk złożył gratulacje i wręczył na ręce rodziców wyprawkę niemowlęcą - wózek, fotelik, matę edukacyjną, komplet dziecięcy: pajac, body, kocyk, łóżeczko turystyczne, karuzelę z pozytywką, śpiochy i zabawki o łącznej wartości 2.500 złotych.

- Cieszę się, że dziecko jest zdrowe. Gratuluję rodzicom i życzę powodzenia w wychowaniu dziecka - mówił Czesław Renkiewicz.

W Suwałkach już od kilku lat utrzymuje się stały dodatni przyrost naturalny. Pod tym względem miniony rok był wyjątkowy. W 2016 roku w Suwałkach urodziło się 766 osób. Zmarło 553 mieszkańców Suwałk. Dla porównania w 2015 urodziły się 678 osób, a zmarło 558 Suwalczan.