Kolejne ognisko występowania niebezpiecznego barszczu Sosnowskiego stwierdzono dziś na terenie Suwałk. Tym razem roślinę zauważono na działce przy drodze łączącej ulicę Czarnoziem z ulicą Wyszyńskiego.

Trzy tygodnie temu informowaliśmy o wystąpieniu barszczu Sosnowskiego w rejonie ogródków działkowych ROD „Malinka”. Teraz wystąpienie rośliny odnotowano również na prywatnej działce w pobliżu ROD "Jaćwing" przy drodze łączącej ulicę Czarnoziem z ulicą Wyszyńskiego.

Sprawą zajęła się już straż miejska i urzędnicy z Wydziału Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego, którzy byli dziś na miejscu wystąpienia barszczu Sosnowskiego.

Przypominamy, że barszcz Sosnowskiego wytwarza parzącą substancję, która może powodować zapalenie skóry oraz błon śluzowych, powstawanie pęcherzy i trudno gojących się ran. Kontakt z rośliną grozi poparzeniem i silną reakcją alergiczną. Notowane są nawet przypadki zgonów spowodowanych kontaktem z barszczem.

Jeśli jednak już dotkniemy barszczu, należy jak najszybciej przemyć skórę wodą, co najmniej przez dwie doby unikać promieni słonecznych i skontaktować się z lekarzem.

O barszczu rosnącym na terenie miasta należy niezwłocznie powiadomić straż miejską. 

koncert dzem suwalki blues 2017 1

koncert dzem suwalki blues 2017 1

koncert dzem suwalki blues 2017 1

koncert dzem suwalki blues 2017 1

koncert dzem suwalki blues 2017 1