10 lat pozbawienia wolności grozi 18 i 25-latkowi, którzy pobili jednego z mieszkańców powiatu oleckiego. Mężczyzna w wyniku odniesionych obrażeń zmarł. Sprawcy już usłyszeli zarzuty, a sąd zastosował wobec nich tymczasowe aresztowanie.

W miniony poniedziałek oficer dyżurny oleckiej komendy otrzymał zgłoszenie, że w jednym z mieszkań na terenie powiatu oleckiego ujawniono zwłoki mężczyzny. Natychmiast pod wskazany adres pojechali kryminalni oraz prokurator. Wykonane na miejscu czynności wskazywały, że najprawdopodobniej mężczyzna został wcześniej pobity. W związku tym policjanci szybko wytypowali osoby mogące mieć związek z tym zdarzeniem i jeszcze tego samego dnia do policyjnego aresztu trafiło 6 osób.

Zebrany w tej sprawie materiał dowodowy w postaci oględzin, zeznań świadków oraz opinii biegłego pozwolił na przedstawienie zarzutu pobicia ze skutkiem śmiertelnym dwóm z zatrzymanych mężczyzn.

Dzisiaj 18 i 25-latek zostali doprowadzeni do sądu, gdzie na wniosek prokuratora i policji sąd zastosował wobec nich tymczasowe aresztowanie.

Za przestępstwo pobicia, którego następstwem jest śmierć człowiek kodeks karny przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności.