23-letniego nożownika podejrzanego o kierowanie gróźb karalnych i zniszczenie mienia zatrzymali augustowscy policjanci. Mężczyzna najpierw wybił szybę, a następnie groził nożem pokrzywdzonemu. Usłyszał już zarzuty i teraz jego dalszym losem zajmie się sąd.

W minioną środę (23 października) tuż przed godziną 17:00 augustowscy policjanci otrzymali zgłoszenie, że napastnik wybił szybę i groził zgłaszającemu nożami. Policjanci już po chwili byli na miejscu, gdzie ustalili, że 23-letni mężczyzna wybił szybę w garażu oraz wygiął znajdujące się w nim metalowe rury. Następnie na drodze prowadzącej do posesji został zauważony przez zgłaszającego. 23-latek trzymając w ręku noże zagroził, że go zabije. Gdy pokrzywdzony postanowił powiadomić patrol policji, napastnik oddalił się.

Funkcjonariusze już po kilkunastu minutach zatrzymali agresora. Jak się okazało, mężczyzna był nietrzeźwy. Badanie alkomatem wykazało prawie 1,5 promila alkoholu w jego organiźmie. Podejrzany trafił do policyjnego aresztu. Wczoraj usłyszał już zarzuty i teraz jego dalszym losem zajmie się sąd.