Już za miesiąc święta Bożego Narodzenia. Dla wielu osób jest to czas radości. Niestety nie dla wszystkich. Niektórzy właśnie w tym okresie najbardziej odczuwają smutek i nie zasiadają przy rodzinnym stole. Mowa tu przede wszystkim o osobach bezdomnych. Możemy jednak sprawić im w ten czas trochę szczęścia.

Spółdzielnie Socjalna „Perspektywa” prowadząca Ośrodek Profilaktyki i Wsparcia dla Osób Nietrzeźwych, Uzależnionych i Bezdomnych, w skład którego wchodzi suwalska noclegownia, postanowiła zorganizować akcję „Paczka dla Bezdomnego”.

- Chcemy, aby w ten świąteczny czas suwalczanie pamiętali także o osobach bezdomnych. Mimo iż święta dla większości kojarzą się z radością, dla nich jest to jeden z najtrudniejszych momentów w roku. Właśnie wtedy odczuwają największy smutek. Możemy jednak sprawić im trochę szczęścia, dając im prezenty - poinformowała Marzenna Burba, prezes Spółdzielni Socjalnej „Perspektywa”.

Osoby dobrego serca mogą przekazywać przedmioty na prezenty do 12 grudnia do Ośrodka Profilaktyki i Wsparcia dla Osób Nietrzeźwych, Uzależnionych i Bezdomnych przy ulicy Sportowej 24 lub do Straży Miejskiej przy ulicy Noniewicza 71A (w soboty w godz. 10:00 - 13:00).

- Naszym zdaniem najbardziej trafionymi prezentami dla osób bezdomnych będą przedmioty codziennego użytku - skarpetki, bielizna, maszynki i kremy do golenia, środki higieniczne, czapki, rękawiczki, szaliki, buty, podkoszulki, piżamy, plecaki, latarki, radyjka na baterie, grzebienie, proszki do prania oraz słodycze. Jako prezent mogą być przekazane także używane rowery i odzież - dodała Marzenna Burba.

Spółdzielnia Socjalna „Perspektywa” ma nadzieję, że akcja spotka się z dużym odzewem suwalczan i będzie organizowana co roku.

Partnerem akcji "Paczka dla Bezdomnego" jest Kurier Suwalski.

paczka dla bezdomnego