Bardzo wysokie stężenie szkodliwych pyłów zawieszonych w powietrzu odnotował wczorajszego wieczoru czujnik zamontowany przy ulicy Raczkowskiej. Normy stężenia pyłów o średnicy 10 mikrometrów zostały tam przekroczone o 342%, a o średnicy 2,5 mikrometra aż o 372%.

Od kilku dni suwalczanie mają możliwość sprawdzenia stanu zanieczyszczenia powietrza w naszym mieście. Wszystko dzięki jedenastu czujnikom zamontowanym m.in. na przedszkolach, szkołach lub miejskich instytucjach.

Niestety jakość powietrza wieczorami w naszym mieście pozostawia wiele do życzenia. Prawie każdego dnia czujniki wskazują przekraczanie norm. Wysokie stężenia pyłów wskazują w godzinach wieczornych czujniki zamontowane w rejonach osiedli domów jednorodzinnych.

- Kilku pali w piecu nie wiadomo czym, a całe osiedle musi to wdychać. Mam nadzieję, że w końcu ktoś się tym zajmie - powiedział nam jeden z mieszkańców.

Wczoraj (17 lutego) o godzinie 19:00 czujnik przy ulicy Raczkowskiej wskazał przekroczenie normy stężenia pyłów o średnicy 10 mikrometrów o 342%, a o średnicy 2,5 mikrometra aż o 372%. Zły stan powietrza odnotowano również przy ulicy Skłodowskiej-Curie, gdzie czujnik odnotował przekroczenie stężenia pyłów PM10 o 230%, a PM2.5 o 256%.

Przypominamy, że stan powietrza w naszym mieście można sprawdzić na bieżącą na stronie map.airly.eu.


Stan powietrza w Suwałkach wczoraj (17 lutego) o godzinie 19:00:

czujniki

źródło: map.airly.eu