W weekend na Suwalszczyźnie oraz w Suwałkach odbył się zlot Półnonco-Wschodniej Chorągwi Harcerzy Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej. W celu organizacji wydarzenia suwalscy harcerze zwrócili się do OSiR-u z prośbą o bezpłatne udostępnienie stadionu lekkoatletycznego. Odmówiono im, gdyż nie mieli patronatu prezydenta miasta.

Harcerze chcieli korzystać ze stadionu w niedzielę przez dwie godziny. Mimo iż początkowo zostali telefonicznie poinformowani, że dyrektor OSiR-u wyraził zgodę na udostępnienie stadionu, na kilka dni przed zlotem otrzymali informację, że nie będą mogli bezpłatnie korzystać ze stadionu.

- Zadzwonił do mnie kierownik stadionu, który przeprosił oraz powiedział, że nasze ustalenia są nieaktualne, ponieważ Urząd Miejski nie wyraża na to zgody. Według jego słów dyrektor Borysewicz dostał reprymendę z urzędu. Jednocześnie poinformował, że możemy wynająć stadion odpłatnie. Podziękowałem oraz powiedziałem, że jeśli włodarze miasta tak traktują i wspierają harcerzy to dziękujemy - powiedział phm. Piotr Rydzewski.

Zapytany przez nad dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji Waldemara Borysewicza stwierdził, iż aby bezpłatne wynajęcie było możliwe organizator musi przedstawić patronat prezydenta miasta na daną imprezę.

- Nie otrzymaliśmy kopii patronatu, w związku z tym kierownik obiektu zaproponował najem stadionu zgodnie z cennikiem. Harcerze odmówili zapłaty i zrezygnowali z przeprowadzenia imprezy - poinformował Waldemar Borysewicz, dyrektor OSiR.