Działkowcy mający ogródki przy ulicy Wyszyńskiego zaniepokojeni są pracami odbywającymi się przy ich działkach. W ubiegłym tygodniu rozebrano chodnik przy ogródkach działkowych „Jaćwing”. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, iż został on wybudowany trzy lata temu.

Zaskoczeni działkowcy zgłosili nam, że został rozebrany chodnik prowadzący do ogrodu działkowego „Jaćwing”. Rozebrano około 50 metrów nawierzchni z kostki, która została ułożona trzy lata temu w ramach Suwalskiego Budżetu Obywatelskiego. Głos na tę inwestycję oddało 1753 suwalczan.

- Jednego roku się buduje, a drugiego rozbiera. Przecież na to idą nasze pieniądze. Kto podejmuje takie decyzje? - komentują działkowcy.

Ta część ścieżki pieszo-rowerowej nie jest jedynym fragmentem, który zdemontowano. W marcu dokonano rozbiórki 90 metrów chodnika od strony kościoła.

- Chodnik rozebrano i tak zostawiono. Może kostka była potrzebna do kolejnej inwestycji - mówią zaskoczeni działkowcy.

Jak ustaliliśmy, część od strony kościoła zdemontowana została przez firmę Pribex w ramach budowy ulicy łączącej Pułaskiego z Północną. W miejscu, gdzie była ścieżka pieszo-rowerowa ma powstać rondo. W maju władze Suwałk zerwały umowę z firmą Pribex, a działkowców pozostawiono bez poprawionego chodnika.

Natomiast część ścieżki od strony ogródków działkowych została zdemontowana w ramach prac związanych z budową dalszej części ścieżki pieszo-rowerowej w kierunku ogrodów działkowych.

chodnik wyszyńskiego

ścieżka pieszo-rowerowa rod jaćwing malinka

chodnik wyszyńskiego info suwałki

chodnik rozbiorka wyszynskiego 1

chodnik rozbiórka rod malinka

chodnik rod jaćwing info suwałki

ścieżka pieszo-rowerowa-wyszynskiego