Podświetlane fontanny na Placu Marii Konopnickiej miały być nocną atrakcją, a tuż po zachodzie słońca są wyłączane. O interwencję w tej sprawie poprosił nas jeden z czytelników.

- Dlaczego, tuż po zachodzie słońca, wyłączane są podświetlane fontanny na Placu Marii Konopnickiej? Przecież właśnie jak się ściemnia stanowią one największą aktrację. Rozumiem wczesne wyłączanie w środku tygodnia, ale nie w sobotę w wakacje, kiedy to na placu gromadzi się wielu mieszkańców - napisał do nas czytelnik.

O sprawę zapytaliśmy suwalskich urzędników. 

- Czas pracy fontann do godz. 21:00 i data włączenia po okresie zimowym został ustalony na początku sezonu letniego. Czas pracy może zostać oczywiście zmodyfikowany - poinformował nas Kamil Sznel, kierownik biura prezydenta Suwałk.

Temat zbyt wczesnego wyłączania fontann został przedyskutowany w suwalskim ratuszu. - Po dyskusji podjęliśmy decyzję, że od najbliższego piątku - w piątki, soboty i niedziele - ustawimy pracę fontann na Placu Marii Konopnickiej do godziny 22:00. Zmiana obowiązywać będzie do 15 września - poinformował Kamil Sznel.

fontanny Plac Marii Konopnickiej Suwałki