Ponad osiem milionów złotych pochłonie remont budynku po byłej łaźni, która wejdzie w skład bulwarów nad Czarną Hańczą. Suwalski ratusz wyłonił dziś wykonawcę. Przebudowę przeprowadzi białostocka spółka Anatex.

Początkowo miasto na inwestycję przeznaczyło prawie 6,5 miliona złotych. Jednak w przetargu wzięła udział tylko spółka Anatex i jej oferta opiewała na około 8,1 miliona złotych. Władze Suwałk, mimo iż propozycja była aż o 1,6 milina złotych większa od kosztorysu postanowiły wybrać ofertę.

- Inwestycje rozkładamy aż na 3 lata i w międzyczasie będziemy starali się pozyskać na ten cel pieniądze z Unii Europejskiej i z funduszy przeznaczonych na rewitalizację - powiedział Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk.

Rewitalizacja zabytkowego budynku byłej łaźni, której dotyczył przetarg to element budowy bulwarów nad Czarną Hańczą. W ramach inwestycji budynek ma zostać przebudowany, a właściwie rozbudowany i nadbudowany. Zmieni się też przeznaczenie tego obiektu. Wykonawca zostanie zobowiązany również do zagospodarowania terenu w obrębie łaźni.

W budynku znajdzie się przestrzeń pod lokale gastronomiczne i wystawiennicze. Po przebudowie obiekt będzie miał wymiary 43,45m na 21,20 m i wysokość 9,13m. Będzie dwukondygnacyjny o powierzchni użytkowej prawie tysiąca metrów kwadratowych. Wszystko ma powstać do końca maja 2019 roku.

stara łaznia suwałki

stara laznia bulwary suwalki 3