Mimo niesprzyjającej pogody rozpoczęły się prace przy budowie hali sportowo-widowiskowej przy ulicy Zarzecze. Obiekt za ponad 36 milionów złotych ma być gotowy do maja 2019 roku.

W ramach inwestycji zostanie wykonana i w pełni wyposażona hala sportowo-widowiskowa o powierzchni użytkowej 6634 m². W obiekcie znajdą się boiska do siatkówki, koszykówki i piłki ręcznej, a także trybuny na 2165 miejsc.

Halę za ponad 36 milionów złotych wybuduje warszawska spółka Unimax. Miasto na ten cel otrzymało 10 milionów złotych dofinansowania z Ministerstwa Sportu i Turystyki. Władze Suwałk wystąpiły z prośbami do resortu o zwiększenie dotacji na tę inwestycję.

- Budowa hali sportowo-widowiskowej tej wielkości jest niezbędna dla rozwoju bazy sportów wyczynowych w Suwałkach i regionie. Trzeba podkreślić, że w województwie podlaskim, a także w promieniu około 200 kilometrów od Suwałk, nie ma hali sportowo-widowiskowej o projektowanych parametrach funkcjonalno-przestrzennych - poinformował Kamil Sznel, kierownik biura prezydenta Suwałk.

Zgodnie z dokumentacją przetargu budowa powinna zakończyć się 20 maja 2019 roku.Mimo niesprzyjającej pogody rozpoczęły się prace przy budowie hali sportowo-widowiskowej przy ulicy Zarzecze.

Obiekt za ponad 36 milionów złotych ma być gotowy do maja 2019 roku.