Już w styczniu ruszy remont budynku po byłej łaźni. Wczoraj władze miasta podpisały umowę z firmą Anatex, która przebuduje obiekt. Inwestycja pochłonie ponad 8 milionów złotych.

Rozpoczyna się kolejny etap rewitalizacji suwalskich bulwarów. Wczoraj (7 grudnia) prezydent Suwałk wspólnie ze skarbnikiem miasta podpisali umowę z Anatolem Chomczykiem właścicielem firmy Anatex, która przebuduje budynek po byłej łaźni.

- W ramach inwestycji budynek zostanie przebudowany, a właściwie rozbudowany i nadbudowany. Zmieni się też przeznaczenie tego obiektu. Powstanie tam galeria fotograficzno-wystawiennicza. Będzie tam też zaplecze gastronomiczne. W ramach inwestycji wykonawca zostanie zobowiązany też do zagospodarowania terenu w obrębie łaźni – powiedział Czesław Renkiewcz, prezydent Suwałk.

- Inwestycję rozkładamy aż na 3 lata, a w międzyczasie będziemy chcieli pozyskać dofinansowanie na tę inwestycję ze środków Unii Europejskiej przeznaczonych na rewitalizację - dodał prezydent Suwałk.

Po przebudowie obiekt będzie miał wymiary 43,45 m na 21,20 m i wysokość 9,13 m. Będzie to budynek dwukondygnacyjny o powierzchni użytkowej prawie tysiąca metrów kwadratowych. Wszystko ma powstać do końca maja 2019 roku.

Jak deklaruje wykonawca, prace budowlane rozpoczną się w styczniu 2018 roku.